Wódz kosynierów Tadeusz Kościuszko

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Amanda

Praca Jana Kopczewskiego poświęcona jest jednemu z największych bohaterów w dziejach Polski. Autor przedstawia tu życiorys Tadeusza Kościuszki począwszy od dzieciństwa, walkę o niepodległość Ameryki, insurekcję, aż po lata niewoli i życia na emigracji. Znaleźć tu można również sporo informacji na temat ważnych dzieł związanych z Kościuszką (m.in. Opis Panoramy Racławickiej oraz obrazu Jana Matejki. Znalazło się tu również miejsce na opis oraz przedstawienie krótkiej historii Kopca Kościuszki – jednego z najważniejszych pomników poświęconych wodzowi kosynierów.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!