Island 1

Tłumaczenie: Andrzej Dobrucki
Cykl: Island (tom 1)
Wydawnictwo: Kasen Comics
Island
manga, komiks, japoński, horror, demony, Manhwa
komiksy
Pcheleczka92

Ta historia opiera się wszelkiemu racjonalizmowi. Sadystyczny morderca Pan i młoda dziewczyna z dobrego domu Mi-Ho niespodziewanie spotykają się, by zawrzeć mroczny układ, który mimo różnic dzielących tych dwoje na długi czas zwiąże ich ze sobą. A to dopiero początek lawiny wydarzeń...

źródło opisu: Kasen, 2004

źródło okładki: www.kasen.pl

Anezka | 2019-04-04
Na półkach: Przeczytane, Manga, Sprzedane, 2019
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Mroczna i straszna manhwa, w końcu horror. Raczej dla starszego czytelnika. Koreańskie mity i legendy, więc coś nowego.

książek: 1934
dehira | 2015-05-11

Uwielbiam tematykę mitologii, mitycznych potworów, rytuałów, cyrografów, egzorcyzmów i tym podobnych, bo zawsze mam po nich dreszcze. I później ostrożnie wchodzę w ciemne miejsca ;) Jeden z głównych bohaterów chyba niewiele różni się od potworów, co też jest interesujące. Tak więc pierwszy tomik mnie zaintrygował i skutecznie zachęcił do sięgnięcia po następny.
Kreska bardzo koreańska. Charakterystyczne oczy, włosy i sylwetki (lubię ten styl).
Jakość wydania to inna sprawa. Mangę wydał ś.p. Kasen według Kasenowych standardów. Co oznacza małą ostrość i specyficzną czerń druku. Papier jest biały, okładka rewelacyjna - bez obwoluty, bardzo elastyczna, gładka po obu stronach, bez laminacji, świetnie się trzyma. Patrząc na swoją kolekcję dochodzę do wniosku, że Kasen miał najlepsze, najtrwalsze okładki.

Revirt - | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Jako nastolatka miałam ochotę kupić sobie w końcu coś własnego za zaoszczędzone pieniądze i jakimś cudem wybrałam właśnie to. Jakim? Nie mam pojęcia! Dopiero później, kiedy zaczęliśmy to czytać wraz z kolegą, zorientowałam się, że to był dziwny wybór.. Dopiero po kilku latach byłam tak naprawdę zrozumieć sens(?) tej historii, która jest raczej nieporywająca. Kreska typowo koreańska, historia nudna i brutalna, niemniej domyślam się, że są amatorzy takich serii. Ja już do niej raczej nie wrócę.