Island 5

Cykl: Island (tom 5)
Wydawnictwo: Kasen Comics
아일랜드
836016102X
manga, manhwa, horror, demony, egzorcysta
komiksy
raven

Na Cheju pojawia się kolejny seryjny zabójca a jego zaciekłe polowanie na tajemnicze czaszki z każdym krokiem pociąga za sobą masakrę. Na kolejnych miejscach zbrodni zabójca zostawia wskazówki: cygańskie karty do wróżenia z wypisanymi pojedyczymi literami. Zabójca wciąż wymyka się z rąk Interpolu, Miho Won postanawia więc zabawić się w detektywa na własną rękę. Jednak im bliższa jest poznania prawdy, tym wyraźniej uświadamia sobie, że wszystko to nie jest dziełem szaleńca, lecz zakrojonym na dużą skalę misternym planem... zaś ludzie, którzy za nim stoją, byliby gotowi dać się zabić, by utrzymać go w tajemnicy.

źródło opisu: Kasen, 2005

źródło okładki: www.kasen.pl

książek: 1910
dehira | 2015-05-14

Manhwa pod przykrywką fantastycznego horroru podejmuje tematykę stosunków koreańsko-japońskich po II wojnie światowej. Nieodkupione krzywdy, których Japonia wciąż się wypiera, za które nie przeprosiła i których nie odkupiła wciąż są bardzo żywe. Autorzy Island wymyślając klątwy, demony i śmiercionośne czaszki mściwych duchów przypominają o historycznym długu.
I miałam rację komentując poprzedni tom. Nowi bohaterowie okazali się psychopatami. A po następny sięgnę, bo muszę się dowiedzieć, czy mój ulubiony egzorcysta przeżył!

Hiria | 2016-12-12
Wildstyle | 2013-03-10