5 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Turms

"Zamknięty w czterech pokojach przestałem kopiować, zwinąłem cały "majdan" i - zacząłem się bać, zwyczajnie bać. Nie pamiętam, czy się spociłem i czy drżały mi ręce. Przypominam sobie tylko, jak intensywnie myślałem, szukając wyjścia z pułapki. Chodziłem od okna do okna w jakiejś bezwiednej nadziei, że któraś z krat nie została starannie zsunięta. Niestety, wszystkie były zamknięte." Książka...

Książka będąca rejestrem osobistych siedmioletnich wspomnień, tak wyjątkowych i niecodziennych, że trudno pozostać obojętnym wobec osoby autora i jego przeżyć, a zwłaszcza wobec pracy, jaką wykonywał zdala od kraju. Książka byłego agenta polskiego wywiadu, który 7 lat był szpiegiem.

źródło opisu: Wydawnictwo M.O.N., 1973

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2014-10-18

Propaganda z zamierzchłych czasów PRL, której celem było szkalowanie Wolnej Europy i Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Teraz, po latach, gdy poznaliśmy fakty, świetnie się to czyta. Jak na srebrnej tacy mamy podane: obłudę i zakłamanie ówczesnej władzy oraz naiwność, a czasami wręcz głupotę pracownika wywiadu. Nie znajdziemy tam wielu szczegółów z pracy wywiadowczej, a na te, które są, trzeba patrzeć rozważnie. Książka warta zachodu !D