Mit Orfeusza. Inspiracje i reinterpretacje w europejskiej tradycji artystycznej

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
orfeusz, sztuka, kultura
sztuka
Abdita

Obraz mitycznego muzyka-poety, który umiera z miłości, bohaterskiego podróżnika w zaświaty, najwierniejszego kochanka, kapłana, trubadura, rozszarpanej ofiary niewieściej zazdrości, nauczyciela ludzkości i wynalazcy – stał się niewyczerpanym źródłem inspiracji dla myślicieli i artystów wszystkich czasów. Książka prezentuje niektóre wątki tego dziedzictwa opisane przez specjalistów różnych dziedzin humanistyki: muzykologii (Elżbieta Witkowska-Zaremba), historii sztuki (Maria Poprzęcka, Jerzy Miziołek), filmoznawstwa (Alicja Helman).

źródło opisu: www.terytoria.com.pl

źródło okładki: www.terytoria.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!