Narkomani i Chrystus

Wydawnictwo: WAM
83-7097-466-X

Wyobraź sobie małego chłopca z leśniczówki, który marzył, że kiedyś dotrze na drugą stronę lasu, znajdzie tam koniec świata. Niestety, za tym lasem rozciągał się następny, a gdy po długiej wędrówce i kolejny się skończył, koniec świata okazał się... wielkim, miejskim śmietnikiem. To odkrycie było bardzo zwięzłą metaforą dalszego życia młodego kapłana, posługującego wśród narkomanów i osób uzależnionych. Zanim jednak taka misja stała się możliwa – sam znalazł swój „śmietnik”, początkowo jako zbuntowany hipis, potem narkoman ocierający się o przestępców i życiowych bankrutów: uzależnionych, schorowanych, zrośniętych z poczuciem bezsensu. Był jednym z nich, więc zapisał tamte wydarzenia jak scenariusz rozgrywającego się filmu.

źródło opisu: Anna Zygadlewicz (fragm. recenzji)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

czas_na_książkę | 2014-08-11
Przeczytana: maj 2014

Książka pisana przez księdza, który kiedyś był narkomanem, a teraz pomaga ludziom w tym problemie. Pierwsza część opowiada o życiu jako narkoman, druga o różnych historiach - wzruszających i zaskakujących. Ta książka została mi polecona przez mojego księdza katechetę. Zdziwiłam się widząc tytuł, ale stwierdziłam, że może być to ciekawsze o tyle, że autor jest księdzem w mieście, w którym mieszkam. Niestety - książka nie była za bardzo w moim guście i denerwowały mnie duże skoki czasu oraz słownictwo. Temat narkotyków jest dla mnie bardzo interesujący i psychologia ludzi w tym wszystkim, ale to nie wciągnęło mnie, chociażby z tego powodu, że było za mało przemyśleń na jakieś tematy jednej osoby i ciągle zmieniani byli główni bohaterowie i były tam przeróżne historie. Po prostu oczekiwałam czegoś innego. Jednakże, jeśli ktoś zna kogoś kto ma styczność z narkotykami - ta książka może przed nim wiele odkryć i pokazać.

Rozpałka | 2017-09-17
Konrad | 2017-08-19