Wielka encyklopedia skrzatów

La Grande Encyclopedie Des Lutins
83-87037-20-6
popularnonaukowa
Jeziorkat

Zawsze czegoś brakowało nam na półce, którą przeznaczyliśmy na książki o tematyce mitologicznej. Mamy mitologię grecką i rzymską, mamy mitologie europejskie oraz z krajów innych kontynentów. Poznaliśmy panteon bogów olimpijskich czy bogów egipskich, ale tak na prawdę nie znamy istot, które mieszkają bliziutko nas - za szafą, na strychu, w piwnicy albo na grządce z sałatą, w krzaku pnących róż, w gęstwinie dzikiego bzu za oknem ani tych, które, choć niewidzialne, towarzyszą nam podczas wędrówki wśród pól, nad rzeką, w lesie.

Puste miejsce na półce (może od dawna zarezerwowane?) wreszcie wypełni Wielka Encyklopedia Skrzatów - tak bardzo potrzebna do pogłębienia wiedzy mitologicznej. Ta niezwykła księga także bawi - i to zarówno dorosłych (ukrytą, subtelną erotyką i żartem intelekualnym), jak i dzieci (czarownością, fantazją i przygodą).

Wielka Encyklopedia Skrzatów, kiedy już zadomowi się w naszej biblioteczce, będzie przyciągała wszystkich członków rodziny. Każdy jej czytelnik - duży, średni i mały - nieraz wróci do już przeczytanych stron, do już widzianych ilustracji, uszczęśliwiony, że "krasnoludki są na świecie".

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Notabene | 2018-03-05
Przeczytana: marzec 2018

Niezwykłe źródło informacji o życiu małoludków. Dowcipna i inspirująca lektura dla małych i dużych!

Jeziorkat | 2012-07-18
Przeczytana: 2011 rok

Tę książkę dostałam w wieku 11 lat. Corocznie była wertowana, oglądana, kopiowana, przestawiana, podkładana pod różne przedmioty, itp. Przeczytałam ją w wieku 23 lat.
Jestem nieodwracalnie zakochana w świecie pełnym małoludków;)