Zgłosuj na książki roku 2017

Gerlinde der Jockey
9788320700428
Umina

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jedna z moich ulubionych książek. W młodości przeczytałam ją chyba z 5 lub 6 razy. I teraz znowu mam na nią ochotę. Chyba do żadnej książki nie wracałam tak często, jak do tej. Mimo, że książka jest już bardzo sfatygowana (w młodości moja mama ją też trochę "zaczytała", to ciągle zajmuje ważne miejsce w mojej biblioteczce.
Sama nie wiem, co takiego ma w sobie. Co prawda uwielbiam zwierzęta, ale temat koni, stadniny, czy wyścigów nigdy nie był mi specjalnie bliski. Mimo to odnalazłam się w tej historii, utożsamiłam się z Gerlindą. Zawsze z ciężkim sercem się z nią żegnałam. Po przeczytaniu ostatniej strony, od razu miałam ochotę czytać od początku. I teraz, po latach znowu nabieram na nią wielkiej ochoty.

irlandia81 | 2014-04-26
Przeczytana: 1996 rok

moja kultowa ksiażka z czasów nastolatki. polecam wszystkim miłośnikom koni i jeździectwa. na pewno przeczyta ja każdy z zapartym tchem. uwielbiam do niej wracać. swietnie napisana. jak dla mnie jedna z moich najlepszych ksiażek!

Gola | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016