Powroty. Po burzy

Tłumaczenie: Donata Olejnik
Cykl: Heartland (tom 1-2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Coming Home. After the Storm
heartland, konie
klaudusia198

Heartland to wtulone pomiędzy wzgórza Wirginii schronisko dla koni, ale i coś więcej. To niezwykłe miejsce, gdzie przerażone i dotychczas źle traktowane zwierzęta uczą się od nowa ufać ludziom. Dla Amy Heartland jest prawdziwym domem. Od dziecka obserwowała, jak mama opiekuje się końmi, które jeszcze niedawno były przestraszone i wrogo nastawione do ludzi. To po mamie odziedziczyła...

Dla Amy Heartland jest prawdziwym domem. Od dziecka obserwowała, jak mama opiekuje się końmi, które jeszcze niedawno były przestraszone i wrogo nastawione do ludzi. To po mamie odziedziczyła umiejętność słuchania tych zwierząt i rozumienia ich potrzeb. Niestety splot nieszczęśliwych wydarzeń na zawsze zmienia życie nastolatki.W Heartlandzie pojawia się Spartan, koń, który od czasu tragicznego wypadku stał się nieufny i groźny. Wydaje się, że zagubiona i osamotniona Amy jest ostatnią osobą, która może mu pomóc, ale kto wie, czy nie jedyną…

źródło opisu: http://publicat.pl/

źródło okładki: http://publicat.pl/

red davenport | 2018-08-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2018
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

po tym całym zamieszaniu, jaki miałam z tą serią oraz faktem, że przeczytałam nie od tej strony, co trzeba, w końcu się zrehabilitowałam i przysiadłam do tego, aby móc sobie wszystko odświeżyć i na nowo przeżyć to wszystko z amy. seria heartland jest dla mnie czymś wyjątkowo bliskim, zważając chociażby na to, że dotyczy koni, a uwielbiam te zwierzęta z całego serca. poza tym wyjątkowo mocno związałam się z główną bohaterką i czuje, że jest moją książkową bratnią duszą.

tak naprawdę ta pozycja, to dwie książki zlane w jedną. dwie pierwsze części, w których kolejno marion ginie w wypadku, a amy uczy się, że jednak może kontynuować dzieło mamy bez względu na to, że jej nie ma obok, a lou - starsza siostra - ciągle próbuje coś zmienić. podziwiałam i w dalszym ciągu podziwiałam postać amy za to, że potrafiła znaleźć w sobie siłę i udźwignąć ciężar, jaki spadł na jej barki. samotna piętnastoletnia dziewczyna musiała stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu, a w tym koniu, którego tak...

Gienia | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Lekka, łatwa i przyjemna dla miłośników koni.

Etna | 2017-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Dobre (6)

Gdy usłyszałam o serialu nakręconym na podstawie serii stwierdziłam, że zanim się za niego zabiorę to najpierw przeczytam książki. Nie liczyłam na zbyt wiele od nich. Są dość dziecinne i przeznaczone dla młodych czytelników, ale jednocześnie nie są aż tak naiwne żeby nie można było ich czytać w późniejszym wieku. Historia wciąga, wzrusza i wywołuje głębokie uczucia, ale jednak fajnie by było znaleźć w tej książce też coś poważniejszego bardziej dla dorosłych. No nic! Na pewno nie odpuszczę sobie tej serii tylko że względu na infantylność. Czasem każdy człowiek potrzebuje trochę dziecinnego postrzegania świata.;)

Paulina | 2017-10-26

Książka o bardzo interesującej tematyce - o schronisku pomagająca zwierzętom odzyskać zaufanie do człowieka. Ciągle coś się dzieje, nie ma 'przynudzania', momenty dobre i złe. Dużo emocji podczas czytania, można całkiem odlecieć z rzeczywistości. :)

Reese | 2017-08-16
Przeczytana: 2016 rok

Amy Fleming 15latka wraz z mamą Marion prowadzi schronisko dla koni Heartland w pn-wsch Wirginii. Leczą i pomagają koniom. Stosują niekonwencjonalne, własne metody wypróbowane podczas leczenia m.in. Pegaza, konia na którym miał wypadek ojciec Amy - Tim Fleming.
Amy nie pamięta swojego taty, jej 23letnia siostra Lou pracuje w "wielkim mieście", farma na której mieszkają należy do dziadka Amy - Jack'a.

Pewnego burzowego dnia zdarza się coś... co rozdziera serce!

W tym tomie ratują opuszczonego kuca szetlandzkiego Kacperka, pomagają Gwiazdorowi wyleczyć się ze strachu przed wchodzeniem do przyczepy.
Jest jeszcze ogier morgan Spartan i jego wzruszająca historia...
Miłośnicy zwierząt trzeba przeczytać!

konik30 | 2017-03-11

Jest to seria od której zaczęłam moją przygodę z książkami. Dzięki niej inaczej patrzę na konia. Dowiedziałam się z niej wielu rzeczy i to dzięki niej nadal jeżdżę konno.
Ktoś może powiedzieć, że jest to dziecinnie proste, tak jest. Ale właśnie w tym tego urok. Młodszym pasjonatom jazdy konnej może bardziej przypaść do gustu.
Amy obwinia siebie i pewnego konia o śmierć matki. Zmarła Marion prowadziła schronisko, ośrodek w którym pomagała koniom pozbierać się psychicznie, czasem fizycznie, pozwalając im dożyć spokojnej starości na zielonych pastwiskach lub znajdując nowe domy, jeśli nie miały swoich właścicieli.
Wątek miłosny rozwija się powoli i spokojnie, co jest dla mnie zaletą, gdyż motyw "miłości od pierwszego wejrzenia" już mnie nie kręci.
Podejście Amy i jej matki do zwierzęcia jest niezbyt popularne specyficzne, dające czas. Amy pomaga nie tylko koniom, ale także ludziom.

Książkoholiczka | 2016-09-29

Bardzo głęboka, wzruszająca i smutna opowieść o piętnastoletniej Amy, której życie diametralnie się zmienia... Konie są niesamowitymi zwierzętami, trzeba tylko umieć ich słuchać i chcieć je zrozumieć. To smutne, jak wielu ludzi traktuje je jak siłę roboczą i wykorzystuje to, że nie mogą się skarżyć i bronić.:(

Emily | 2016-08-28

Cały cykl Heartland bardzo mi się podoba. Z każdą kolejną kartką wczytuje się coraz bardziej i nie mogę się od niej oderwać. Serdecznie polecam :)

marianna | 2016-05-23

Nie rozumiem czemu zakochałam się w tej książce myślałam że ja kocham książki przygodowe i fantastyczne ale to było coś niesamowitego po raz pierwszy raz popłakałam się przy książce. Bardzo polecam.

xellextwirlyxyx | 2016-03-18
Przeczytana: 2015 rok

Świetna, realistyczna książka. Polecam każdemu koniarzowi.