Ostatnia przeszkoda

Sattel im gepäck
9788320700428
konie, zawody, jeździectwo
Kopytkowa

Bohaterka książki, dwudziestoletnia Sylwia Robin, jest utalentowaną dżokejką. Wybujałe ambicje dziewczyny i stosunki panujące w sporcie pozwalają jej już w tak młodym wieku sięgnąć po najwyższe laury. Śledzimy wiec jej karierę, wiodącą od zwycięstwa do zwycięstwa, z zapartym tchem, aż do chwili kiedy żądna sukcesu za wszelką cenę Sylwia zapłaci za kolejne zwycięstwo życiem ulubionego konia.
Książka Sieglinde Dick, pełna walorów wychowawczych i społecznych, jest jednocześnie pasjonującą opowieścią o wspaniałych koniach i ludziach, o ich śmiałych sportowych wyczynach, o klęskach i zwycięstwach.

źródło opisu: z obwoluty

źródło okładki: własne

fuzja | 2017-09-05
Przeczytana: 05 września 2017

Jest to nieco dziwna książka. Myślę, że czynnikiem dominującym jest styl autora charakteryzujący się praktycznie zerowym dynamizmem. Bardzo trudno jest wyłapać punkt kulminacyjny (ja zorientowałam się dopiero po jakichś pięćdziesięciu stronach, będąc na już finiszu). Dość dobrze jednak oddaje charakter środowiska jeździeckiego.

Gola | 2016-11-23
Na półkach: Posiadam