Fables: Sons of Empire
Baśnie, Synowie, Imperium
komiksy

Wolni Baśniowcy zamieszkujący świat doczesny zadali Adwersarzowi decydujący cios – zniszczyli jeden z najważniejszych celów w samym sercu jego imperium, czym rozpoczęli otwartą wojnę między światami. Podczas gdy władca Stron Rodzinnych leczy rany i zbiera siły, mieszkańcy Baśniogrodu mają rzadką okazję cieszyć się przelotną chwilą pokoju, który przyniosło im zwycięstwo. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że jest to cisza przed burzą... Nawet wiatry będą musiały opowiedzieć się po którejś ze stron.
Baśnie: Synowie imperium to album złożony z dwóch kompletnych cykli autorstwa Billa Willinghama. Tom zawiera też 15 krótkich opowiadań zilustrowanych przez specjalnie zaproszonych twórców, wśród których byli m.in. Joshua Middleton, David Lapham, Jill Thompson i wielu innych.

źródło opisu: Egmont, 2012

źródło okładki: http://komiks.nast.pl/okladka/12291/Basnie-09-Synowie-Imperium/

Yave | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Billowi Willinghamowi widocznie nigdzie się nie spieszy. Choć tak naprawdę fakt wielkiej wojny między Baśniogrodem a Adwersarzem stał się oczywistością już ponad kilkanaście numerów temu, nie weszła ona jeszcze nawet poza pierwszą fazę. I prawdopodobnie w każdej innej historii zaczęłoby mnie to męczyć, ale tu? Ciągłe planowanie, spiskowanie, przygotowywanie armii i broni, zbieranie sprzymierzeńców -to wszystko świetnie działa na intrygę, pobudza oczekiwania, pogłębia nienawiść do tych złych... a poza tym klasycznie już pozwala świetnie rozwinąć się głównej grupie postaci, która jak nigdy zyskuje całą masę ludzkich emocji przepełniającą ją przed nadchodzącym starciem. Poza tym - oczywiście - przyjemnie niepokojąca historia Bigby'ego, Śnieżki i maluchów odwiedzających w Stronach Rodzinnych ojca Wilka, Pana Północnego. Krótko, zwięźle i na temat, a do tego pozwala nieco bardziej zagłębić się w charakter głównego bohatera serii.

Plus jeszcze spora dawka baśniowego humoru w kilku...

PolishPopkulturę | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

Dobry tom; dużo tu knucia, dużo dramy, kilka ciekawych plot twistów i sporo smaczków dla fanów. Na plus świetna postać Jasia Inkwizytora (czyżby scenarzysta filmu "Hansel&Gretel: Łowcy Czarownic" inspirował się "Baśniami" :D?!).

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

giera | 2014-01-17

Po tym jak mieszkańcy Baśnigrodu zadali Adwersarzowi ciężki cios, niszcząc drzewa Świętego Gaju, z drewna których Dżepetto strugał swoją armię, wojna między świtami weszła w fazę „statyczną”, czyli planowania, szpiegowania, snucia intryg, szukania sprzymierzeńców oraz gromadzenia sił. Cesarz zawezwał swoich najbardziej zaufanych pomocników i doradców, aby obmyślili plan „ostatecznego rozwiązania problemu Baśniogrodu”, czyli eksterminacji baśniowców oraz ludzi. Plan obmyśliła Królowa Śniegu, składa się z kilku faz. Nim nastąpi rzeczywista inwazja wojsk Cesarza na Ziemię, będzie ona nękana przez plagi: chorób, ognia, zimna i głodu. Prawdziwy Armagedon, niczym żywcem wyjęty z księgi Objawienia św. Jana. Czterech, baśniowych jeźdźców apokalipsy galopujących przez dziesięć lat w poprzek świata docześniaków. Sugestywny plan „ostatecznego rozwiązania” przedstawiony przez Królową Śniegu, to jeden z niewielu epizodów tego tomu, który pozostaje w pamięci.

- - -
całość można przeczytać...

Maynard | 2013-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Wiele wątków, wiele kresek, wielu bohaterów - prawdziwy baśniowy rarytas. Polecam!

emilia-milkaslonce | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Wojna to nieunikniona sprawa zwłaszcza w przypadku zadania decydującego ciosu wrogowi. w postaci zniszczenia świętego gaju. Czy Baśniowcy będą w stanie pokonać swojego największego wroga?

Snow White | 2016-12-09

Każdy tom jest ciekawszy od poprzedniego, coraz więcej wnosi do tego cudownego świata. Chyba moja najulubieńsza seria <3

Ewa | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Fantasy
Przeczytana: czerwiec 2016

Baśnie z tomu na tom coraz bardziej interesujące...i gdzie znaleźć gościa takiego jak Bigby? ;)

Modzel85 | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014