Fables: Animal Farm
komiksy
dasilwa

Drugi tom strasznej i zabawnej jednocześnie historii fantasy o Baśniowcach, którzy żyją w realnym świecie. Setki lat temu ich ojczyznę podbiły wojska tajemniczego Adwersarza. Baśniowcy o ludzkim wyglądzie schronili się w Nowym Jorku. Azylem dla istot o zwierzęcej aparycji stało się ogromne gospodarstwo na północy stanu, zwane Farmą. Tu właśnie dzieje się akcja komiksu. Królewna Śnieżka ma zamiar dokonać inspekcji folwarku, a przy okazji odbudować siostrzaną więź z Różą Czerwoną. Okazuje się jednak, że będzie musiała stawić czoło rebelii! Baśniowcy z Farmy – wbrew władzom z Nowego Jorku – planują wyzwolić cały Baśniogród. Opowieść przeradza się w krwawy dramat o zaskakującym zakończeniu.

Znakomita fabuła, łącząca wątki fantasy z kryminałem i dramatem politycznym rodem z Orwella.

źródło opisu: [Egmont, 2008]

Yave | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Gorzej niż poprzednio, lecz wciąż znakomicie. Baśnie to jest właśnie to, czego w świecie komiksów trzeba więcej! Zero patosu, zero sentymentów, po prostu świetna zabawa, absurdalny momentami humor i cała masa luzu, niewykluczająca przy tym skomplikowanej fabuły i wydarzeń rangi epickiej. Tym razem - zgodnie z tytułem - rzecz dzieje się na położonej na północy Nowego Jorku farmie, gdzie grupa zwierząt i innych stworzeń nie-ludzko-podobnych ma już dość pasywności i siłą zamierza walczyć o wolność.

Nie będę ukrywał, że trochę się zawiodłem, bo zdecydowanie mniej tu trafnych żartów, a relacje między bohaterami zarysowane są kiepsko, ale wciąż jest całkiem kreatywnie i inteligentnie, a i sam pomysł i jego rozwinięcie zasługują na uznanie. Brakuje za to Bigby'ego :( No i jakichś zaskakujących odzwierciedleń bajkowych postaci. Wszystko wydaje się jakieś... za proste. Ale wciąż dobra zabawa, oby poziom tylko rósł.

Marek Adamkiewicz | 2017-10-07

Interesujące rozwinięcie świata przedstawionego. Tym razem odchodzimy od konwencji kryminalnej, by być świadkami walki klas, swoistej rewolucji na Farmie, jednej z lokacji, w których przebywają wygnani ze swego świata Baśniowcy.
Uwagę zwraca zwłaszcza gęstszy klimat - na Farmie kwitnie mordercza intryga, w pełnym przemocy zrywie część jej mieszkańców chce zmienić stały porządek rzeczy. Scenarzysta ciekawie rozrysował całość, dzięki czemu drugi tom serii czyta się wyśmienicie.

"Baśnie" utrzymały wysoki poziom i mam nadzieję, że dalej będzie przynajmniej równie dobrze.

Do "Folwarku Zwierzęcego" zabrałam się z wielką radością i nieco się zawiodłam. Ta część zupełnie różni się od pierwszej. Powiedziałabym, że chwilami mnie nudziła, gdyby nie to, iż przeczytałam ją w pół wieczoru. Tak jak w poprzednim tomie świetne rysunki, ale trochę mniej tego charakterystycznego humoru. A szkoda. Autorzy chcieli chyba zrobić "Folwark Zwierzęcy" nieco smutniejszy, ale wyszło płasko. A szkoda.
Jednakże polecam i z ochotą zabieram się do "Kronik Miłosnych".

PolishPopkulturę | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Tom pierwszy mnie nie porwał, ale dwójka ma w sobie wszystko to, czego od tej serii oczekiwałem. Przede wszystkim: jest zdecydowanie mroczniej, a bohaterowie powoli zyskują głębię (zwłaszcza Śnieżka i Róża, które w poprzednim albumie były nie do zniesienia). Ogromne zaskoczenie, czytam dalej!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Szymon | 2017-03-18
Przeczytana: 15 marca 2017

W pierwszym tomie poznaliśmy Baśniowców żyjących wśród ludzi. Tak mogą funkcjonować postacie, które mają ludzką postać, a co z pozostałymi? Oni również musieli uciekać przed wojskami Adwersarza. Wszyscy żyją na oddalonej od cywilizacji farmie. Mają tu całkiem przyzwoite warunki do życia, ale farmy nie mogą opuszczać. Dla wielu to rzecz całkowicie niedopuszczalna - nie po to uciekali przed Adwersarzem by żyć w więzieniu.

Emes | 2018-08-08

Fabuła za dużo czerpie z materiału, który adaptuje nie dodajac czegoś od siebie. Rysunki są poprawne jednak po szczegółowych tłach z poprzedniego tomu te tutaj wieją nudą.
Za to ostatni zeszyt arcu jest absolutnie cudowny i trochę zaciera złe wrażenie. Jednak oceniając całość ta czwóreczka wydaje się odpowiednia.

Abee | 2015-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Trochę jak z Orwella, a trochę z Manifestu Komunistycznego - czyli bunt na Farmie baśniowców. Śnieżka z Różą w środku niebezpiecznej historii. Wciągające.

Sylwia Zimowska | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Tytuł w oczywisty sposób nawiązuje do powieści Orwella. Czyta się błyskawicznie, aż mam wrażenie, że jest to krótsza opowieść niż tom pierwszy. Mimo dwóch mocnych zwrotów akcji zakończenie było do przewidzenia. Dochodzą kolejne rewelacyjne postacie m.in. Lis Urwis, którego tekstu rozkładają na łopatki. Nie daję maksa tylko dlatego, że jedna z koncepcji pachnie mi zbyt mocno "Piotrusiem Panem", a ja oczekiwałam czegoś bardziej oryginalnego.

książek: 1933
krzysiu966 | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

2 część znakomitej serii. Dużo bardziej drastyczne niż wcześniejszą odsłona- ale przecież życie to nie bajka i nawet świat baśni niejednokrotnie przeżywa swoje trudne chwile.

Dawni bohaterowie stają się teraz wrogami. Czy jednak 2 zwaśnione siostry będą umiały odnaleźć w swoich sercach dawną miłość? I czy zawiść jednej nie doprowadzi do wielkiej tragedii?

Odpowiedź na te pytania znajdzie cię w tym tomie. Warto sięgnąć po tą pozycje.

Klaudia Gorczyca | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2015, Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Biedny Collin :<, kochałam tę świnkę!
Bardzo się cieszę, że komiks rozwija zarówno społeczność w Nowym Jorku jak i na Farmie, bo grając w The Wolf Among Us brakowało mi jednak wielu faktów.