Fables: Animal Farm
komiksy
dasilwa

Drugi tom strasznej i zabawnej jednocześnie historii fantasy o Baśniowcach, którzy żyją w realnym świecie. Setki lat temu ich ojczyznę podbiły wojska tajemniczego Adwersarza. Baśniowcy o ludzkim wyglądzie schronili się w Nowym Jorku. Azylem dla istot o zwierzęcej aparycji stało się ogromne gospodarstwo na północy stanu, zwane Farmą. Tu właśnie dzieje się akcja komiksu. Królewna Śnieżka ma zamiar dokonać inspekcji folwarku, a przy okazji odbudować siostrzaną więź z Różą Czerwoną. Okazuje się jednak, że będzie musiała stawić czoło rebelii! Baśniowcy z Farmy – wbrew władzom z Nowego Jorku – planują wyzwolić cały Baśniogród. Opowieść przeradza się w krwawy dramat o zaskakującym zakończeniu.

Znakomita fabuła, łącząca wątki fantasy z kryminałem i dramatem politycznym rodem z Orwella.

źródło opisu: [Egmont, 2008]

Yave | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Gorzej niż poprzednio, lecz wciąż znakomicie. Baśnie to jest właśnie to, czego w świecie komiksów trzeba więcej! Zero patosu, zero sentymentów, po prostu świetna zabawa, absurdalny momentami humor i cała masa luzu, niewykluczająca przy tym skomplikowanej fabuły i wydarzeń rangi epickiej. Tym razem - zgodnie z tytułem - rzecz dzieje się na położonej na północy Nowego Jorku farmie, gdzie grupa zwierząt i innych stworzeń nie-ludzko-podobnych ma już dość pasywności i siłą zamierza walczyć o wolność.

Nie będę ukrywał, że trochę się zawiodłem, bo zdecydowanie mniej tu trafnych żartów, a relacje między bohaterami zarysowane są kiepsko, ale wciąż jest całkiem kreatywnie i inteligentnie, a i sam pomysł i jego rozwinięcie zasługują na uznanie. Brakuje za to Bigby'ego :( No i jakichś zaskakujących odzwierciedleń bajkowych postaci. Wszystko wydaje się jakieś... za proste. Ale wciąż dobra zabawa, oby poziom tylko rósł.

książek: 2012
Marre | 2014-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2014

Do "Folwarku Zwierzęcego" zabrałam się z wielką radością i nieco się zawiodłam. Ta część zupełnie różni się od pierwszej. Powiedziałabym, że chwilami mnie nudziła, gdyby nie to, iż przeczytałam ją w pół wieczoru. Tak jak w poprzednim tomie świetne rysunki, ale trochę mniej tego charakterystycznego humoru. A szkoda. Autorzy chcieli chyba zrobić "Folwark Zwierzęcy" nieco smutniejszy, ale wyszło płasko. A szkoda.
Jednakże polecam i z ochotą zabieram się do "Kronik Miłosnych".

Arthaniel | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Tom pierwszy mnie nie porwał, ale dwójka ma w sobie wszystko to, czego od tej serii oczekiwałem. Przede wszystkim: jest zdecydowanie mroczniej, a bohaterowie powoli zyskują głębię (zwłaszcza Śnieżka i Róża, które w poprzednim albumie były nie do zniesienia). Ogromne zaskoczenie, czytam dalej!

Abee | 2015-12-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Trochę jak z Orwella, a trochę z Manifestu Komunistycznego - czyli bunt na Farmie baśniowców. Śnieżka z Różą w środku niebezpiecznej historii. Wciągające.

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

2 część znakomitej serii. Dużo bardziej drastyczne niż wcześniejszą odsłona- ale przecież życie to nie bajka i nawet świat baśni niejednokrotnie przeżywa swoje trudne chwile.

Dawni bohaterowie stają się teraz wrogami. Czy jednak 2 zwaśnione siostry będą umiały odnaleźć w swoich sercach dawną miłość? I czy zawiść jednej nie doprowadzi do wielkiej tragedii?

Odpowiedź na te pytania znajdzie cię w tym tomie. Warto sięgnąć po tą pozycje.

Klaudia Gorczyca | 2015-01-02
Na półkach: 2015, Posiadam, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Biedny Collin :<, kochałam tę świnkę!
Bardzo się cieszę, że komiks rozwija zarówno społeczność w Nowym Jorku jak i na Farmie, bo grając w The Wolf Among Us brakowało mi jednak wielu faktów.

Maksymilian Sypniewski | 2015-09-14
Na półkach: Komiksy, Przeczytane

album sporo lepszy od pierwszej części... zaczyna mnie to wciągać... jednak główna moja refleksja nadal pozostaje aktualna: lepiej pożyczyć niż kupować...

Sylwia Zimowska | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Tytuł w oczywisty sposób nawiązuje do powieści Orwella. Czyta się błyskawicznie, aż mam wrażenie, że jest to krótsza opowieść niż tom pierwszy. Mimo dwóch mocnych zwrotów akcji zakończenie było do przewidzenia. Dochodzą kolejne rewelacyjne postacie m.in. Lis Urwis, którego tekstu rozkładają na łopatki. Nie daję maksa tylko dlatego, że jedna z koncepcji pachnie mi zbyt mocno "Piotrusiem Panem", a ja oczekiwałam czegoś bardziej oryginalnego.

Maynard | 2013-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Dużo lepsza niż tom pierwszy, mamy lepszy wgląd w historię baśniowców oraz poznajemy wreszcie mieszkańców farmy nieantropomorficznych uciekinierów z baśni i bajek + nawiązania do literatury światowej.

Czas na komiks | 2015-02-17

Druga część Fables – Animal Farmbardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, nie jest to tylko kontynuacja wątku z pierwszej części ale również powiązana z nią odrębna historia, która zaskakuje na każdym kadrze. Scenarzysta Bill Willingham urasta powoli w moich oczach i pnie się w moim małym rankingu, to co zaprezentował w pierwszej części, o której niedawno pisałem, można było porównać do opowieści detektywistycznej, historia z Animal Farm to już zupełnie inna bajka. W pierwszym tomie mieliśmy do czynienia z baśniową powieścią kryminalistyczną, tutaj autor serwuje nam konspiracyjny thriller najwyższych lotów. Do czego zdolni są posunąć się rewolucjoniści, jak bardzo zepsute potrafią być charaktery, które w baśniach, dawno temu były usposobieniem dobra, oraz jak działa system prawa w społeczności Baśniogrodu, to wszystko pięknie ukazane jest w tym komiksie.

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał: Paweł