Kuroshitsuji Tom 6

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Kuroshitsuji (tom 6)
Wydawnictwo: Waneko
manga, komiks, demon, lokaj, kuroshitsuji
komiksy
burzowekocie

Radosne, wolne od pracy dni sezonu dobiegły końcowi. W trasę wyruszył wędrowny cyrk Noah's Ark, dzięki czemu na ustach dzieci znów zagościły uśmiechy. Jednakże gdy milknie muzyka, a maestro ukłonem żegna publikę, dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń... W każdym z odwiedzanych przez cyrk miast dochodzi do tajemniczych serii zaginięć dzieci. Do akcji musi wkroczyć Ciel i jego kamerdyner... Czy...

Do akcji musi wkroczyć Ciel i jego kamerdyner... Czy nadludzkie moce Sebastiana okażą się wystarczające, by razem ze swoim paniczem przeszli przez niebezpieczny trening chodzenia po linie?

źródło opisu: http://waneko.pl/?page_id=5&manga_id=44&tom_id=6

źródło okładki: http://waneko.pl/?page_id=5&manga_id=44&tom_id=6

Mimo że te posty są od siebie oddalone, wcale nie czekałam na kolejne tomiki „Kuroshitsuji”, gdyż miałam je na półce. Zatem, ledwo kończąc tom czwarty, od razu zabrałam się za tomik piąty i kolejne dwa. Nie wyobrażam sobie czekać na dalsze przygody dłużej, niż 5 minut.

W piątym tomie mamy rozwiązanie sprawy arystokratów wiszących na mieście, aby następnie płynnie przejść do targów curry, na których zwycięzca otrzyma liwerant, czyli swoisty certyfikat jakości od samej królowej. Agni, będący najlepszy w tej dziedzinie zostaje wynajęty przez Harolda Westa, aby to on mógł zgarnąć śmietankę. Jednak Ciel słysząc, co jest nagrodą za wygraną w turnieju pragnie zdobyć liwerant dla siebie. Sebastian będąc posłuszny rozkazom swojego panicza zaczyna przyrządzać najprzeróżniejsze curry, a Książę Soma mieszkający w rezydencji Phantomhive wybiera spośród wielu potraw tą jedyną.
Idealną.
Po...

Impertynentka | 2018-05-04

Tutaj wszystko się rozkręca i robi coraz lepsze <3

Magdalena | 2017-10-17
Przeczytana: 14 października 2017

Świetna część.
Ciel i Sebastian trafiają do cyrku, gdzie arystokrata musi się przystosować, co jest ciężkie do wykonania. Nic w sumie dziwnego.
Końcówka pełna napięcia. Aż żałuje, że nie mam jak na razie więcej tomów w domu! :D
Gorąco polecam ! ! !

książek: 1900

Kurczę, za licho bym się nie spodziewała, ale naprawdę zaczyna mi się toto podobać. Nie żebym zaraz miała kupować czy fanować, ale czyta się coraz przyjemniej, Elementy Komiczne coraz częściej naprawdę bawią (chociaż to może zasługa braku służby), tropione tajemnice ciekawią, wybiszona kreska aż tak nie wadzi i nawet główni bohaterowie mniej irytują. Oby tak dalej, fajnie jest mieć taką seryjkę do bezstresowego (bo o niczyje losy się w niej nie dba) poczytania.

oliiiwww | 2014-11-14

Przeczytana: 2013 rok

Polecam każdemu

Petit Elle | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

Z każdym tomem zachwycam się coraz bardziej kreską pani Toboso i rozbraja mnie jej umiejętność kreowania bohaterów! Cyrk w tym tomie przypomniał mi o Karnevalu, ale zdecydowanie mroczny styl w jakim został przedstawiony nadaje charakteru. :D

książek: 2082
Justyna | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Historia z cyrkiem - moja ulubiona, zaraz po głównym wątku. Pierwszy rozdział z Sebastianem i tygrysem... po prostu piękne xD

Mitsuki | 2013-02-22

Uwielbiam tą część!!!!! musze jak najszybciej przeczytać następną xd

wercia188 | 2012-12-30
Przeczytana: 2012 rok