Ouran High School Host Club t.1

Tłumaczenie: Paweł "Rep" Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ouran High School Host Club". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Ouran High School Host Club
komiks, manga
komiksy
Moonlight

Ouran High School to liceum dla dzieci ludzi bogatych. Wnętrze szkoły urządzone jest z niezwykłym przepychem, wszędzie wiszą szklane żyrandole, porozkładane są czerwone dywany, po których przechadzają się młodzieńcy w mundurkach i śliczne dziewczęta w żółtozłotych sukniach. Raz na jakiś czas szkoła przyjmuje jednego niezwykle zdolnego ucznia, którego nie byłoby stać na uczęszczanie do tego miejsca. Tym razem takim uczniem zostaje Haruhi Fujioka. Od razu pierwszego dnia trafia na Host Club, klub złożony z sześciu przystojniaków reprezentujących odmienne typy urody i charakteru ("dziki", "odrobinę diabelski", "książę z bajki", "opanowany" i "lolita boy"), których celem jest zapewnianie uczennicom rozrywek – pogawędek przy herbacie i dotrzymywania towarzystwa. Każdy z nich, jak się później okaże, chodzi wszędzie z różą, by czarować przypadkowo napotkane dziewczęta. Haruhi przypadkiem tłucze wartą ¥8,000,000 wazę, a ponieważ nie ma jak za nią zapłacić, musi dług odpracować.

Dodi | 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

Kreska bardzo ładna, fabuła zabawna i ciekawa, jednak wątki są dość pomieszane i ciężko się połapać w niektórych sytuacjach xD Mimo wszystko mam ochotę na przeczytanie kolejnych tomów, a także obejrzenie anime ;3

esmeten | 2014-09-24

Pierwszy tom który rozpoczyna historie klubu hostów z liceum Ouran. Po mangę sięgnęłam za sprawą anime, mając nadzieje że historia bohaterów będzie poszerzona. W pierwszym tomie nie dzieje się nic czego byśmy nie widzieli w anime, co jest wielkim plusem dla animowanej wersji. Samą fabułę oceniam pozytywnie, klub żygolaków jest czymś nowym i ciekawym.
Polecam dla fanek historii typu harem.

Olena | 2010-08-26
Na półkach: Manga, Przeczytane

Ciekawy pomysł ale wykonanie fatalne i mam tu na myśli nie kreskę, ale sposób prowadzenia akcji. Pomieszanie z poplątaniem, groch z kapustą, pogmatwane wątki, nierozpoznawalne postaci (pomimo tego, że informacji na ich temat autorka naprawdę nie skąpi); by nie zgubić wątku trzeba się nieźle skoncentrować. Tylko dla wytrwałych.

dehira | 2014-07-31

Pierwszy tom nie jest rewelacyjny - historyjka infantylna, dzieciaki z liceum bawią przy herbatce panienki, jeden z nich jest piękną dziewczyną co dla pozostałych nie jest oczywiste z uwagi na zbyt duże ciuchy jakie nosi (można być tak ślepym?), a wszystkie występujące postaci są przeraźliwie schematyczne (oczywiście dlatego, że mają takie a nie inne grupy krwi).
Co nie znaczy, że manga nie dostarcza rozrywki - są dowcipy słowne i sytuacyjne, powtarzający się motyw plebsu mnie ubawił :)

Podsumowując 1-szy tom: leciutka lekturka na lato. Są dużo lepsze szojce ale szojców nigdy nie ma zbyt wiele, by nie przejrzeć następnego.

Revirt - | 2014-03-21

Kiedy jeszcze czytywałam mangi, lubowałam się raczej w historiach pokroju "Bleach" czy "One Piece". "Ouran..." był niewątpliwie wyjątkiem od reguły. Przyjemny, zabawny, z bardzo ładną kreską. Przy tym ciekawy, czasem nawet zaskakujący, a co najważniejsze - uroczy. Ta manga jest po prostu urocza i prawdopodobnie między innymi w tym tkwi jej sukces. Polecam w ramach relaksu. :)

Aoi | 2015-05-01
Przeczytana: 2011 rok

"Ouran High School Host Club" to pierwsza manga, jaka pojawiła się w moich, wciąż skromnych, zbiorach. Zakupiłam ją kilka lat temu. Do tego czasu uzbierałam dziewięć z osiemnastu tomów. Dzisiaj chcę napisać parę słów o pierwszym tomie - wprowadzeniu do całej historii - opowieści o Haruhi Fujioce i elitarnej, bo przeznaczonej dla osób bogatych, szkole średniej Ouran. Naszej głównej bohaterce nie przelewa się w domu. Otrzymała ona jednak stypendium naukowe, dzięki któremu może uczęszczać do tej szkoły. O ile oczywiście jej oceny nie spadną i nie opuści się w nauce. Pewnego dnia Haruhi poszukiwała ustronnego i cichego miejsca, w którym mogłaby się pouczyć. Obeszła biblioteki, jednak we wszystkich panuje "hałas jak na jarmarku". W końcu odnalazła jednak trzecią salę muzyczną, obecnie niezagospodarowaną. Jak mogłoby się okazać - miejsce wręcz idealne. Jak to jednak w życiu bywa, szczególnie tym mangowym, nic nie jest takie, jakie się wydaje być. Dziewczyna otwiera drzwi i jej oczom...

Nalikka | 2013-06-23

Nie przesadzam z oceną. Cała seria to chyba najzabawniejsza z najzabawniejszych komedii, jakie miałam okazję czytać/oglądać. Bohaterowie przecudni, kreska przepiękna - daleka od oldschoolu, estetyczna, pozwalająca rysować postaci zróżnicowanym stylem. Fabuła prosta jak budowa cepa i co z tego? Akcję z kilku pierwszych tomów znam na pamięć, a choćbym nie wiem ile razy wracała zawsze i tak płaczę ze śmiechu. Niebanalny harem.

| 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Chociaż kreska bardzo dobra, pomysł ciekawy to dialogi i poszczególnie sytuacje są niesamowicie ze sobą pomieszane. 4 razy zaczynałam mangę od początku, ponieważ już przy 11 stronie się gubiłam. Pozycja dla wytrwałych i potrafiących się porządnie skupić :)

Kyou | 2013-05-10
Przeczytana: 10 maja 2013

Historia i bohaterzy świetni. Ale za dużo tych wszystkich ludzi... Trudno wszystkich spamiętać i w ogóle. Sama na początku nie wiedziałam o co chodzi...

KyuWon | 2015-06-22
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Przyznam szczerze, że najpierw obejrzałam anime, który mnie zachwyciło - zarówno kreską, fabuła, humorem, postaciami, muzyka... Wszystkim! Po pewnym czasie okazało się, że będzie wydawana w Polsce też manga! Bardzo mnie to ucieszyło :) I jak można się spodziewać, manga jest na takim samym wysokim poziomie co anime, jedyne do czego można się przyczepić to kreska - trzeba się do niej przyzwyczaić ;) Ale tytuł jest bombowy, zabija śmiechem, czasami wzrusza, a przede wszystkim postać Haruhi wyróżnia się mocno na tle innych dziewczęcych postaci w gatunku shojo - nie jest cukierkową, co chwilę piszczącą na widok przystojnych chłopaków dziewuszką, ale realistyczną, niewzruszoną, nastawioną na rozwijanie się i naukę młodą dziewczyną, za co od początku ją polubiłam :) Zdecydowanie polecam tą pozycję każdemu kto chce się wyluzować i pośmiać przy dobrym komiksie ;)