Kuroshitsuji Tom 5

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Kuroshitsuji (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
Kuroshitsuji
manga, komiks, demon, lokaj, kuroshitsuji
komiksy
burzowekocie

Jeden rozkaz zamieni kamerdynera w miecz swego pana. Sebastian staje w szranki z hinduskim mistrzem Agnim, w zawodach na najlepsze curry w całym Imperium Brytyjskim. Otoczony górą przypraw, walczy o liwerant, który królowa Anglii Wiktoria, osobiście wręczy zwycięzcy.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/?page_id=5&manga_id=44&tom_id=5

Mimo że te posty są od siebie oddalone, wcale nie czekałam na kolejne tomiki „Kuroshitsuji”, gdyż miałam je na półce. Zatem, ledwo kończąc tom czwarty, od razu zabrałam się za tomik piąty i kolejne dwa. Nie wyobrażam sobie czekać na dalsze przygody dłużej, niż 5 minut.

W piątym tomie mamy rozwiązanie sprawy arystokratów wiszących na mieście, aby następnie płynnie przejść do targów curry, na których zwycięzca otrzyma liwerant, czyli swoisty certyfikat jakości od samej królowej. Agni, będący najlepszy w tej dziedzinie zostaje wynajęty przez Harolda Westa, aby to on mógł zgarnąć śmietankę. Jednak Ciel słysząc, co jest nagrodą za wygraną w turnieju pragnie zdobyć liwerant dla siebie. Sebastian będąc posłuszny rozkazom swojego panicza zaczyna przyrządzać najprzeróżniejsze curry, a Książę Soma mieszkający w rezydencji Phantomhive wybiera spośród wielu potraw tą jedyną.
Idealną.
Po...

Impertynentka | 2018-05-04

Sebastian pięknieje, a manga się nigdy nie starzeje! Kolejny dowód wspaniałego progresu Yany. <3

Magdalena | 2017-10-17
Przeczytana: 14 października 2017

Konkurs curry i kamerdyner Sebastian, który przez Ciela musi tam wystąpić. Oczywiście wiadomo, kto wygra ;), choć do ostatniej chwili nie do końca się jest przekonanym.
Ten tom był bardzo przyjemny. Za to następny zapowiada się goręcej!
Gorąco polecam ! ! !

| 2015-03-14
Na półkach: Przeczytane, Manga/Komiks
Przeczytana: 14 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Istnieją tytuły, po które musisz sięgnąć, aby zrozumieć, o czym rozmawiają twoje przyjaciółki – tak właśnie było w przypadku moim i „Kuroshitsuji”. Na początku raczej negatywnie podchodziłam do utworu pani Toboso (nie dość, że długie, to jeszcze przejęte przez fandom polskich gimnazjalistek), ale miłość pewnej damy z mojego otoczenia do mrocznego kamerdynera oraz jej pełne pasji opowieści przełamały moją niechęć.

Jeśli miałabym pokrótce podsumować dotychczasowe wrażenia, użyłabym słowa „zaskoczenie”. „Rozczarowanie” byłoby zbyt mocnym określeniem, ale muszę przyznać, że wnioskując z zasłyszanych plotek spodziewałam się zupełnie innej historii. Oczekiwałam tchnącej mrokiem, gotyckiej opowieści, w której światy ludzi i demonów przenikają się na każdym kroku; otrzymałam natomiast prozaiczną komedię przedstawiającą perypetie trzynastoletniej głowy rodu Phantomhive. Młody Ciel jest nie tylko właścicielem najlepiej prosperującej firmy zabawkowej, ale także szefem tajnej organizacji...

Toshi | 2014-06-09
Przeczytana: 2013 rok

Uwielbiam

Petit Elle | 2013-11-02
Przeczytana: 17 lutego 2014

Ach ten książę Soma...

Yuuna22 - | 2013-01-08

Bardzo ciekawe i z poczuciem humoru ;)

Natalia Bachryj | 2012-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2012

Trochę humoru na maturalne dni :)

Lilien | 2012-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Raz wciągała niemiłosiernie, po chwili odrobinę nużyła. Ale mimo to lubię tę serię i będę czytać dalej ;)

EmilyStrange | 2012-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2012

Ten tom nieco mi się dłużył, może przez to, że po prostu zbytnio nie lubiłam wątku z księciem Somą. Sebuś na szczęście wszystko wynagradza.