Kuroshitsuji Tom 5

2012-06-01
2012-06-01
2011-04-26
Karolina Balcer
manga komiks demon lokaj kuroshitsuji

Okładka książki Twisted-Wonderland Tom 3. Zdarzenia w Heartslabyulu. Sumire Kowono, Yana Toboso
Twisted-Wonder... Sumire Kowono, Yana...
Okładka książki Twisted-Wonderland Tom 4. Zdarzenia w Heartslabyulu. Yana Toboso, Hazuki Wakana
Twisted-Wonder... Yana Toboso, Hazuki...
Okładka książki Twisted-Wonderland Tom 2. Zdarzenia w Heartslabyulu. Sumire Kowono, Yana Toboso, Hazuki Wakana
Twisted-Wonder... Sumire Kowono, Yana...

2080

Uczymy się nowych sów, a w tym tomiku - liwerant. Nie wiem, czy faktycznie w taki sposób zdobywa się koncesje, ale niech już autorce będzie, może bawić się w Geslerową.

Książę dorasta i no w końcu, w końcu nadszedł moment spotkania Miny. I tylko ona miała na tyle w sobie odwagi (Ciela nie liczmy),by powiedzieć, jaki jest ten nasz Książę. Bo tak, dokładnie taki jest, jak powiedziała. I nie, Książę w tomiku zachowuje się jak dorosły tylko w rozmowie z nią, później wraca rozpieszczony bachor.

Spotykamy tutaj Elżunię Drugą i - doprawdy, przedni z niej żart. Królowa jak z kabaretu. Może to takie parodiujące spojrzenie na arystokrację brytyjską ze schyłku ery. Mmmh, tak, parodia to zaiste.

A zza rogu wykukuje kolejny quest dla małego Ciela - cyrk. Tylko co to będzie i jaka zagadka tam czyha? W tym tomie... się nie dowiemy xD

Sprawa dochodzenia i zaginionej kobiety komplikuje się bardzo. W piątym tomie okazuje się, ze kluczem do rozwiązania zagadki jest konkurs na curry. Nagrodą jest specjalny certyfikat od samej królowej. Czy to możliwe by ktoś dopuszczał się zbrodni, by uzyskać znaczek jakości? Aby sprawa została rozwikłana, Sebastian decyduje się wziąć udział w zawodach. Problemem jest jednak to, że niezwykle utalentowany, demoniczny kamerdyner nie ma zielonego pojęcia o robieniu curry? Czy uda mu się opanować tę sztukę do czasu zawodów?

- czyli jak miło (i smakowicie) rozpocząć nowy rok.
Potrzebuję więcej tytułów z wątkiem kulinarnym 👩🏻‍🍳

- czyli jak miło (i smakowicie) rozpocząć nowy rok.
Potrzebuję więcej tytułów z wątkiem kulinarnym 👩🏻‍🍳

Początkowo podchodziłam z rezerwą, jako że byłam świeżo po całym anime i nie powiem rozczarowało mnie, więc zaskoczenie jakie wywołała manga, odmiennością i zupełnie inaczej poprowadzoną w dalszych tomach historią jest nie do opisania

Bardzo dobra kontynuacja. konkurs gotowania jest jednym z moich ulubionych momentów w mandze, jak i wizyta Scotland Yardu. Książę Soma w końcu choć trochę wydoroślał, a Agniego trochę mi szkoda. Ale Sebastian znowu zachwyca klasą a Ciel sprytem. Bardzo polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mimo że te posty są od siebie oddalone, wcale nie czekałam na kolejne tomiki „Kuroshitsuji”, gdyż miałam je na półce. Zatem, ledwo kończąc tom czwarty, od razu zabrałam się za tomik piąty i kolejne dwa. Nie wyobrażam sobie czekać na dalsze przygody dłużej, niż 5 minut.

W piątym tomie mamy rozwiązanie sprawy arystokratów wiszących na mieście, aby następnie płynnie przejść do targów curry, na których zwycięzca otrzyma liwerant, czyli swoisty certyfikat jakości od samej królowej. Agni, będący najlepszy w tej dziedzinie zostaje wynajęty przez Harolda Westa, aby to on mógł zgarnąć śmietankę. Jednak Ciel słysząc, co jest nagrodą za wygraną w turnieju pragnie zdobyć liwerant dla siebie. Sebastian będąc posłuszny rozkazom swojego panicza zaczyna przyrządzać najprzeróżniejsze curry, a Książę Soma mieszkający w rezydencji Phantomhive wybiera spośród wielu potraw tą jedyną.
Idealną.
Po zakończeniu całej sprawy z kuchnią, Ciel zostawia swoją rezydencję pod opieką służby i księcia Somo, sam zaś, oczywiście z nieodłącznym Sebastianem udaje się na kolejną misję, zleconą przez królową. Tym razem okazuje się, że do miasta zajechał cyrk „Noah's Ark”, a wraz z jego obecnością w mieście zaczęły ginąć dzieci, jak i przez całą trasę, po której cyrk wędrował. Chłopiec ze swoim kamerdynerem wybierają się do cyrku, ale na przedstawieniu się nie kończy, gdyż obaj dostają się bez większych problemów do samej trupy cyrkowej i szykują swoje własne przedstawienia. Infiltracja cyrku przebiega bez większych kłopotów, do czasu. Ciel daje się bowiem złapać jednemu z uczestników trupy. Kłamstwo wymyślone na poczekaniu, wprawdzie miesza w głowach reszty, ale Joker będący jednym z tych przebiegłych łączy fakty i zaczyna swoje własne podejrzenia. Udaje się do „ojca”, aby z nim pomówić, a kiedy opowiada mu o nowych, byłych członkach trupy ten rozpromieniony chce, jak najszybciej ponownie spotkać się z Cielem i Sebastianem. Co przychodzi całkiem szybko, a wydarzenia późniejsze pokazują nam kolejne prawdy o młodym hrabim Phantomhive.

Tak, jak pisałam na początku, nie da rady wytrzymać i nie sięgnąć po kolejne tomy. Szczególnie, że nie trzeba na nie czekać, gdyż są już wydane.
Do historii i postaci przekonałam się już na początku, ale dopiero teraz zaczynam przekonywać się do ilości tomików tej mangi. Ba! Zaczynam się cieszyć, że jest ich tak dużo, bo autorka naprawdę ma niezłe pomysły, jeżeli chodzi o wykorzystanie Sebastiana i Ciela do misji specjalnych w imieniu królowej.

O ile piąty tomik był, jakby wyciszeniem całej historii, o tyle szósty kopnął mnie w cztery litery.
Wraz z cyrkiem pojawia się cały ogrom przeróżnych postaci, co więcej możemy o nich poczytać i dowiedzieć się więcej, niż tylko popatrzeć i poznać ich imię.

Po raz kolejny pod warstwami czarnej mgły, kryje się humor i wiele naprawdę ponurych wątków jest umilanych śmiesznymi sytuacjami, bądź wyrażeniami. Co lepsze, nie psują one ogólnego klimatu. Jedynie chociaż na moment pomagają rozrzedzić tę ciemność dookoła.

Bardzo podobała mi się zmiana klimatu okładek. Przez pierwsze pięć tomików mamy na nich tylko Sebastiana, aż tu nagle w szóstym pojawia się nikt inny, jak sam Ciel siedzący na fotelu z moich snów i mający pejcz w dłoni (hah, a BDSM tu nie ma). W siódmym tomiku możemy podziwiać postać Jokera, zamiast Sebastiana. Zmiana bardzo na plus. Warto też zaglądnąć pod obwolutę, bo na okładkach kryją się ciekawostki.

Nie zauważyłam zmian w kresce, ale też nie znam się na tym i jestem wpół ślepa, także możliwe, że Wy zobaczycie, jakieś różnice. Ogólnie dalej mnie ni ziębi, ni grzeje poza niektórymi naprawdę świetnymi rysunkami. Co więcej mamy tutaj też dużo rysunków otoczenia, które są niezwykle szczegółowe i naprawdę piękne.

„Kuroshitsuji” rośnie z każdym kolejnym tomikiem do miana jednej z moich ulubionych mang. Chyba zostanie tam już na stałe. Będę musiała sięgnąć po anime, a jeżeli jest tak dobre jak manga to moje pierwsze miejsca (mam ich wiele) na listach mangowych i anime, będą miały kolejnego rywala.

W piątym...

Konkurs curry i kamerdyner Sebastian, który przez Ciela musi tam wystąpić. Oczywiście wiadomo, kto wygra ;),choć do ostatniej chwili nie do końca się jest przekonanym.
Ten tom był bardzo przyjemny. Za to następny zapowiada się goręcej!
Gorąco polecam ! ! !

Ten tom był bardzo przyjemny. Za to następny zapowiada się goręcej!
Gorąco polecam ! ! !

Uwielbiam

Uwielbiam

Sebastian pięknieje, a manga się nigdy nie starzeje! Kolejny dowód wspaniałego progresu Yany. <3

Tom 5 klasyki mangi. Jak zwykle wciągający.

Tom 5 klasyki mangi. Jak zwykle wciągający.

• Manga
  • Mangi