Wittgenstein o regułach i języku prywatnym

Wydawnictwo: Aletheia
Wittgenstein on Rules and Private Language
978-83-89372-29-1
filozofia, etyka
Tabard

"Wittgenstein wynalazł nową postać sceptycyzmu. Przedstawiony przez niego argument skłonny jestem uznać za najbardziej radykalny i oryginalny z dotychczasowych problemów sceptycznych, który mógł zostać stworzony jedynie przez kogoś o niezwykłym umyśle". Dokonana przez Kripkego brawurowa interpretacja Wittgensteina (tak oryginalna, że dosłużyła się miana stanowiska "Kripkensteina") stała się...

Dokonana przez Kripkego brawurowa interpretacja Wittgensteina (tak oryginalna, że dosłużyła się miana stanowiska "Kripkensteina") stała się przedmiotem niezliczonych polemik i kontrowersji, które zdominowały analityczną filozofię języka w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Aletheia 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Aletheia 2007

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!