Wprowadzenie do filozofii umysłu

Seria: Myśl Filozoficzna WAM
Wydawnictwo: WAM
filozofia, etyka
Bubełe

W jaki sposób umysł poznaje materialny świat zewnętrzny? Czym jest owo umysłowe "coś", do którego odnoszą się terminy: "myśli", "pragnie", "odczuwa ból"? O jaki związek nam chodzi, gdy mówimy o wzajemnym oddziaływaniu pomiędzy umysłem a ciałem? Jak możemy poznać stany świadomości drugiej osoby? W niniejszym opracowaniu nie będę się szerzej zajmował tradycyjnymi, znanymi z historii filozofii...

W jaki sposób umysł poznaje materialny świat zewnętrzny?
Jak możemy poznać stany świadomości drugiej osoby?
W niniejszym opracowaniu nie będę się szerzej zajmował tradycyjnymi, znanymi z historii filozofii odpowiedziami na przytoczone powyżej pytania. Omawiam i krytycznie analizuję kolejne filozoficzne próby rozwiązania problemu umysł - ciało, proponowane w ramach anglosaskiej filozofii analitycznej i związanej z nią kognitywistyki.

źródło opisu: WAM, 2010

źródło okładki: WAM, 2010

as12 | 2019-09-25

Skażony fanatyzmem religijnym wprowadza do filozofii umysłu. Kabaret.