Metodologia nauk

Wydawnictwo: Znak
83-240-0745-8
filozofia i etyka
Raptozaur

Metodologia nauk Adama Groblera to nie tylko znakomity przewodnik po najważniejszych problemach, sporach i typologiach XX-wiecznej metodologii i filozofii nauki. Jest również dziełem bardzo osobistym, pełnym komentarzy i oryginalnych propozycji autora. Stanowi przez to fascynujące, dowcipne i wciągające wyzwanie intelektualne dla każdego, kto chciałby wiedzieć więcej o tym, co decyduje o akceptacji i odrzucaniu hipotez, czym są wyjaśnienie naukowe, prawo nauki, model czy teoria.

Jakub Szwedo | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017