Kapitan Majtas. Inwazja Nieprawdopodobnie Nikczemnych Kucharek z Kosmosu (i zaraz potem atak Równie Paskudnych i Makabrycznych Truposzów)

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kapitan Majtas". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Captain Underpants and the Invasion of the Incredibly Naughty Cafeteria Ladies from Outer Space (and the Subsequent Assault of the Equally Evil Lunchroom Zombie Nerds)
83-237-1417-7
michnar3

Pokonał diabolicznego Doktora Pampersa, wykończył straszliwe, Krwiożercze Klozety... A teraz czeka go walka na śmierć i życie. Kapitan Majtas i jego twórcy zostali zaatakowani przez trzech potężnych kosmitów z oślizgłymi, zielonymi mackami, którzy chcą zapanować nad Ziemią. Oto nowa, kosmiczna przygoda Kapitana Matjasa.

źródło opisu: www.gandalf.com.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

Łędina | 2017-09-12

"Kapitan Majtas: Inwazja nieprawdopodobnie Nikczemnych kucharek z kosmosu" to trzecia część, kultowej serii książek, będących jednocześnie komiksami, dla dzieci. Pośpieszniej, niż strzelająca gumka od majtek, silniej od bokserek, przeskakując wieżowce, nie rozdzierając sobie gaci w kroku, Kapitan Majtas raz jeszcze rusza na ratunek druhom i światu. Od teraz nic nie będzie takie same.

Dav Pilkey - ucząc się, nieustannie wpadał w tarapaty z powodu płatania figli, robienia kawałów i tworzenia komiksów. Już w drugiej klasie wymyślił okrytego wielką sławą bohatera, Kapitana Majtasa. Nauczyciel powiedział mu wówczas, że jeżeli się nie poprawi, to do końca swojego istnienia będzie wymyślał głupie komiksy. Lecz ten na szczęście go nie posłuchał.

AnnaSikorska | 2017-10-02

Kapitan Majtas to bohater najnowszego filmu animowanego opartego na książkach Dava Pilkey’a. Razem z kinową produkcją „Dream Works” do młodych odbiorców trafiają liczne książki oraz gadżety z nowymi bohaterami. Wśród proponowanych lektur nie może zabraknąć też i książek będących bazą wyjściową. Akcja stworzona przez pisarza i rysownika jest szczątkowa, zawiera śmieszne scenki i nie toczy się wokół niczego konkretnego poza walką z dziwnymi zagrożeniami ludzkości.

Trzeci tom opowieści o Kapitanie Majtasie skupia się na uczniowskiej stołówce. George i Harold podejrzewają, że kucharki gotują śmieci. Chłopcy wykorzystują wiedzę zdobytą na lekcji geografii i postanawiają zrobić psikusa kucharkom. Plan jednak (przez nadgorliwość i zbyt duże serce kobiet) ulega zmianie: zamiast piec blachę babeczek wg przepisu podrzuconego przez psotnych uczniów postanawiają zrobić przyjemność wszystkim uczniom i upiec słodkości dla każdego. W czasie przygotowania ciasta rekcja między składnikami...

Nemezis | 2017-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

"Inwazja Nieprawdopodobnie Nikczemnych Kucharek z Kosmosu" to trzecia część przygód wyjątkowego Kapitana Majtasa. Jak zawsze szybszy niż strzelająca gumka od majtek, silniejszy od bokserek, przeskakuje wieżowce, nie rozdzierając sobie gaci w kroku. Jednak tym razem jego przeciwnik również obdarzony jest pewną mocą. Nikczemne Kucharki są szybsze niż biegunka po stołówkowym obiedzie, mają też napęd grochówkowy... Kto zwycięży?

Niewinny żart z przepisem na kruche babeczki nie kończy się dobrze. Cały budynek zalewa fala ohydnej zielonej papki. W rezultacie George i Harold zostają wyrzuceni ze szkoły, a kucharki oznajmiają dyrektorowi, że mają już dość i odchodzą z pracy. Ich miejsce natychmiast zajmują nikczemni kosmici w przebraniu. Od razu wcielają w życie swój plan opanowania i zniszczenia planety. Na szczęście z odsieczą przybywa Kapitan Majtas (a jego z kolei znów muszą ratować nasi bohaterowie).

Jeśli zdążyliście już polubić Kapitana Majtasa, trzeci tom serii również przypadnie...

michnar3 | 2012-07-09
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 2008 rok

W wieku - już nie pamiętam - ośmiu czy tam siedmiu lat czytałem tą książkę. Jest dziwna, ale jak byłem dzieckiem to mnie to śmieszyło. Dzisiaj oceniam książkę zaledwie na 4.

olaf2009 | 2017-09-19
Przeczytana: 16 września 2017

Pewne sprawy są niezależne od długości i szerokości geograficznej.

Max | 2017-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2017