Okładka książki Zosia z ulicy Kociej

Zosia z ulicy Kociej

Autor:
Cykl: Zosia z ulicy Kociej (tom 1)
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
9788310122070
typ
papier
Barbara
7,32 (37 ocen i 14 opinii)

Opis książki

"Cześć! Mam na imię Zosia. Okropnie, prawda? Jeśli chodzi o nazwisko, to też mogłoby być lepiej. Wierzbowska brzmi nieźle, ale jest na W. Każdy uczeń na świecie wam to powie, że nie ma gorszej rzeczy, niż wylądować na początku albo na końcu listy. Ale dosyć tego! Nie jestem przecież jakąś okropną pesymistką. Specjalnie zaczęłam od najgorszych rzeczy, żeby jak najszybciej mieć je za sobą. No, może jeszcze powinnam wspomnieć o mojej młodszej siostrze Mani. Całkowita porażka! Choć muszę przyznać, że to dzięki Mani ruszyła lawina niecodziennych wypadków w naszej rodzinie. A może to przez psią kupę…? W każdym razie właśnie dlatego, pisząc te słowa, siedzę na jabłoni rosnącej w ogrodzie naszego nowego domu przy ulicy Kociej 5".

"Zosia z ulicy Kociej" to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W pierwszej części sporo niespodzianek: konkurs na Pajęczą Twarz Roku, trup na schodach, taniec z pralkami, a nawet spotkanie z pewnym Bezskorupciastym!

źródło opisu: http://nk.com.pl/

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Veronica | 2014-03-28

Może, gdybym przeczytała ją 2-3 lata temu to oceniłabym ją lepiej :)

Evik | 2014-10-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 października 2014

Szkoda, że nie mam 10 lat!
Zosia wraz z rodzicami i młodszą siostrą z centrum Warszawy przeprowadza się do Łomianek.
Zosia ma zwariowaną rodzinkę. Pomijam rodziców, ale są jeszcze dwie babcie i ciocia wraz z dziećmi i psem Rufusem vel Rosołem.
Gdy mama i tata wyjeżdżają do Londynu opiekę nad nimi przejmuje zwariowana ciocia Mania.
Pomaga ona Zosi oswoić się z mieszkańcami ulicy Kociej.

Podobał mi się epizod z pogrzebem myszy i casting na twarz pająka.

Język przystępny dla dziecka. Autorka promuje czytelnictwo. Jest tam odniesienie do wielu książek z klasyki dziecięcej, np. Astrid Lindgren.
Ilustracje - mimo, że czarno-białe też są zabawne.

Gustawsonek | 2014-04-07

Autorka potrafi spojrzeć na świat oczami dziecka.
Książka jest dobrze napisana, nie podobają mi się trochę obrazki. Lubię gdy w książkach są tacy zwariowani dorośli, którzy zachowują się tak jak dzieci. Może lepiej byłoby, gdyby dzieci Maliny składały się tylko z Krzysia, gdyż histerie Misia mnie irytowały. Lubię też, gdy w książkach są takie dzieci, które dorośli wychowują na gwiazdy. Tutaj to też się sprawdziło, tylko mogłyby częściej występować. Na końcu trochę mnie ta książka znudziła, mimo to uważam że jest świetna w zakresie ośmiu - jedenastu lat. Polecam :D

Kanakuji | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Fajna ciekawa i zabawna książka, serdecznie polecam. :)

Misia-i-Tosia | 2014-04-01

Zosia ma 9 lat i wraz z rodzicami i młodszą 3 letnią siostrą przeprowadzają się do domu w Łomiankach przy ulicy Kociej 5. Powodem przeprowadzki stały się ..... psie kupy w które pewnego dnia wpadła młodsza siostra Zosi. Po przeprowadzce okazuje się, że jednak i tam psie kupy są zmorą mamy Zosi :)
Zosia nie potrafi przyzwyczaić się do życia w nowym miejscu po przeprowadzce, wszystko zmienia się gdy na czas wyjazdu rodziców przyjeżdża zwariowana siostra ich mamy. W przeciwieństwie do swojej siostry ma bogatą wyobraźnie, nie boi się wyzwań i wprowadzania nowych pomysłów w życie. To ona pomaga Zosi oswoić się z nowym miejscem. W czasie pobytu cioci cała 4 czyli Zosia, Mania oraz Misio i Krzysio (synowie cioci) nie chodzą do szkoły ani przedszkola. W tym czasie odprawiają pogrzeb myszce znalezionej pewnego dnia na werandzie, wszyscy biorą udział w pogrzebie z konduktorem jak to ładnie ujęła Mania. Dzięki pomysłowości cioci odbywa się Święto ulicy Kociej, gdzie każdy mieszkaniec tej ulicy d...

Carflo | 2014-04-03
Przeczytana: kwiecień 2014

Zosia mieszka sobie spokojnie wraz z mamą, tatą i siostrzyczką Manią w Warszawie. Zainspirowana psią kupą (przelana czara goryczy) mama Zosi podejmuje decyzję o wyprowadzce na tereny podmiejskie. W życiu dziewczynek wprowadza to wiele zmian, a w połączeniu z ich niesamowitymi pomysłami i ciekawym spojrzeniem na świat stworzy podłoże do wielkiej aktywności. Wyprowadzkę można uznać za przewrót, który życie młodej rodziny wywraca do góry nogami. Nowe otoczenie, sąsiedzi, układ urbanistyczny. Wszystko nowe, wszystko do oswojenia. Tylko jakby tu…
Atrakcja zaczyna gonić atrakcję, a czas przyspiesza gdy opiekę nad dziećmi przejmuje ciocia Malina – artystyczna dusza, z własnymi, plastycznymi zasadami, biorąca pomysły dzieci bardzo serio, odważnie i kreatywnie. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja!
Książka jest niesamowicie dynamiczna. Obrazy, wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie, przypominają jeden bardzo aktywny dzień, w którym nie ma ani minuty na lenistwo. Wszystkie przypadki, pomysły...

zaczytana_magią | 2012-10-25

Po ta książkę sięgnęłam z myślą o mojej młodszej koleżance. Jednak z czystej ciekawości sama się za nią zabrałam. Książeczka bardzo cienka, głownie składająca się z obrazków. Skierowana do młodszych czytelników, co nie wyklucza tych starszych. Dobra na poprawienie humoru w te jesienne dni.

Z autorką zapoznałam się dużo wcześniej. Mam sentyment do jej książek z powodów bliżej nieokreślonych. Pani Agnieszka pisze bardzo zrozumiale bez zbędnych fragmentów i przynudzań. Jeśli chodzi o Zosię... nie możemy się spodziewać wielkiego dzieła. Opowieść o życiu 10 latki musi być lekka by przeczytały ją dzieci. Zosine życie było pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Aż sama się dziwiłam, że w życiu trzecioklasistki może tak wiele się zdarzyć. Niektóre fragmenty wprost rozbawiały mnie do łez. Narracje pierwszoosobowa była tu zupełnie na miejscu. Dawała bardzo pozytywny efekt co dało nam piękną opowieść dla dzieciaków.

Nie będę się dużo rozpisywać ponieważ naprawdę nie ma o czym. Książeczkę...

Bacha85 | 2014-01-19
Przeczytana: grudzień 2013

Lubię, od czasu do czasu, odnaleźć w sobie dziecko i w takich momentach sięgam po literaturę dla najmłodszych czytelników. A ponieważ w najbliższej rodzinie dzieci nie brak, więc poza przyjemnością z lektury zyskuję również wiedzę, o tym co polecić, a co odradzić małym książkowym molom. Jeśli chodzi o tę konkretną książkę, to ani nie podbiła mego serca, ani nie budziła we mnie irytacji, pozostała mi zupełnie obojętna.

Tytułowa Zosia Wierzbowska to dziewięcioletnia, przeciętna dziewczynka obdarzona poczuciem humoru i bujną wyobraźnią. To ona wprowadza czytelnika na ulicę Kocią w podwarszawskich Łomiankach, choć sama dopiero co się tam wprowadziła. Z początku czuje się niepewnie, jednak z czasem zaczyna oswajać okolicę i powoli odkrywa pozytywne strony wyprowadzki z Warszawy.

Zosię łatwo można polubić. Jest sympatycznym, dość inteligentnym dzieckiem, życzliwie podchodzi do otaczającego ja świata. Nie podobały mi się jej delikatne uprzedzenia względem sąsiadek zza płotu, czy kuzyna Mi...

Pola | 2013-09-27
Na półkach: Z biblioteki, MDKK, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Po książkę sięgnęłam, gdyż była ona w Klubie Książki. Jest ona cienka, do tego składająca się w dużym stopniu z obrazków. Miło się ją czytało.
Polecam każdemu w przedziale klas 1-4.

Olgutek | 2013-04-10
Przeczytana: 16 lutego 2013

Bardz ciekawa książka. Zosia ma różne przygody, naprzykład pogrzeb myszki.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica