Historia Mongolii

kasia

Koronczarka | 2016-09-01
Na półkach: Historia
Przeczytana: 01 września 2016

Typowa cegła. Wydana w 1981 roku, co ma swoje następstwa. Ludwik Bazylow to polski historyk, profesor UW i Wojskowej Akademii Politycznej, co trzeba wziąć pod uwagę przy lekturze tej książki. Z satysfakcją można więc sobie poczytać o Scytach, Czyngis-chanie, Batu-chanie i Tamerlanie, bo autor podszedł do tematu solidnie i kwestie zagmatwane wyjaśnia jasno. Ale im bliżej czasów, w których zapanował ustrój teoretycznej powszechnej szczęśliwości, można sobie lekturę darować (co też zrobiłam), chyba że ktoś lubi przyglądać się jak w zamierzchłych czasach PRL-u chwalono się bujnym rozwojem wszystkiego, co otarło się o komunizm. No ale cóż, taki znak czasów, które, zdaje się, po lekkim liftingu, postanowiły wrócić.

pawelp | 2016-03-08
Sandra | 2016-03-04