historia, Rosja
historyczna

Książka stawia sobie za cel przedstawienie najważniejszych elementów procesu dziejowego, który od czasów bardzo dawnych rozwijał się nieprzerwanie na terytorium Europy Wschodniej i którego nosicielami byli głównie przedstawiciele wschodniosłowiańskiego pnia językowego. Niniejsze wydanie, autorstwa profesora Ludwika Bazylowa przygotował do druku profesor Paweł Wieczorkiewicz Przemyślenia samego autora, które przetrwały w formie notatek a także upływ czasu i pojawienie się nowych publikacji spowodowały bowiem konieczność wprowadzenia do tekstu pewnych zmian i uzupełnień. Prof. Bazylow zakończył swoje rozważania zwycięstwem rewolucji październikowej. Rozdziały omawiające dzieje Związku Radzieckiego od chwili jego powstania do rozpadu napisał prof Paweł Wieczorkiewicz.

monishka90 | 2014-06-11

Poprawiona jest napisana w sposób przejrzysty, łatwo można znaleźć w niej wszystko.

Asiulka | 2013-08-05

Klasyk i największa pomoc dla studentów filologii rosyjskiej. Nikt tak dobrze nie opisał historii tego cudownego kraju.

Brzydal | 2015-11-04

Bardzo dobrze napisana książka. Myślę że obrazuje świetnie historię tego kraju , nie jeden pisarz historyczny może się od Bazylowa uczyć.

polawiacz-perel | 2011-06-05

doskonały dokument , miejscami nudnawa

Varken | 2014-01-04

Bardzo dobra pozycja.Jedna z najlepszych książek o historii Rosji

pepapietrovna | 2015-09-02

Łatwo się czyta, idealna dla studentów filologii rosyjskiej.

Larysa | 2016-10-21
bies | 2016-10-16