Ostatnie lata Rosji carskiej. Rządy Stołypina

978-83-01-15680-0
historia, Rosja, Piotr Stołypin
historia
Łukasz Kuć

Klasyczna pozycja wybitnego badacza dziejów Rosji, zajmującego się przede wszystkim okresem przed rewolucją październikową. Książka ciągle aktualna i atrakcyjna m.in. dzięki ogromnej wiedzy autora oraz żywej narracji. Ludwik Bazylow skupił się na chronologicznym przedstawieniu wydarzeń z ostatnich lat caratu, od schyłkowego okresu rewolucji 1905 roku aż do 1911 roku. W analizie podjął również tak ważne kwestie, jak problemy narodowościowe i wyznaniowe czy sposób funkcjonowania aparatu policyjnego i sądownictwa. Wielowątkowa praca jest ciągle niedoścignionym dziełem, obowiązkową lekturą dla każdego, kto interesuje się historią Rosji.

Mateusz | 2016-04-27
Na półkach: Historia, Przeczytane