W jaskini bestii. Opowieści o egzorcyzmach

Wydawnictwo: AA
978-83-62927-50-0
religia
Alcyone

Pojawiło się wielu antychrystów. I my nie możemy zamykać oczu na to, co nas otacza; nie możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, ze razem z cywilizacją miłości rozprzestrzenia się inna cywilizacja. A zatem byłoby dobrze, by zostało nazwane po imieniu to zło obecne na świecie… Jan Paweł II, Avvenire, styczeń 1994 Całe Pismo Święte nie jest niczym innym, niż wołaniem o nawrócenie się do Boga...

Jan Paweł II,
Avvenire, styczeń 1994

Całe Pismo Święte nie jest niczym innym, niż wołaniem o nawrócenie się do Boga przez Jezusa Chrystusa i przestrzeganie Jego przykazań. Dzięki egzorcyzmom pojąłem odwieczna prawdę zawartą w Słowie Pańskim, do którego lektury i stosowania w codziennym życiu zachęca Maryja. Najbardziej skutecznym egzorcyzmem jest prawdziwe nawrócenie, droga pełnej wolności. Wszelkie zło i problemy maja swoje źródło w wykluczeniu z naszego życia Boga, który jest miłością. To puste miejsce zajmuje od razu szatan: książę nienawiści, niezgody, przygnębienia, podziału.

Autor

Po rytualnych modlitwach ksiądz Gianni zaczął czytać egzorcyzm Leona XIII, w czasie którego reszta grupy nałożyła ręce na opętaną, a ja, jak zwykle, skrapiałem jej twarz woda święcona. W pewnym momencie Lucyfer, wskazując w stronę tabernakulum, wykrzyknął:

– Gdyby nie było Tego tam, popamiętalibyście! – i wykonał taki gest rekami, jakby kogoś dusił. Od razu zrozumiałem, ze to Pan w swoim wielkim miłosierdziu dał mi odpowiedź na moje ukryte pytanie. On jest Królem i Stwórca wszechświata, jego władza rozciąga się na każda rzecz i na każda żyjącą istotę, włącznie z diabłem.

Fragment książki

Prawdziwe historie egzorcyzmów!

źródło opisu: http://www.religijna.pl/product_info.php/products_id/4422

źródło okładki: http://www.religijna.pl/product_info.php/products_id/4422

klaudik22 | 2018-07-05
Przeczytana: marzec 2018

Choć przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu to na samą myśl o niej, dreszcze przerażenia przebiega mi po plecach. Sam tytuł niniejszej książki „W jaskini bestii” sugeruje nam, że mamy odczynienia z czymś złym, powiedziałabym nawet, że przerażającym. Książka bowiem porusza sprawę szatana, złą,opętania przez demony, ale również dotyczy ona wiary samej w sobie.

Głównym bohaterem, jak i naocznym świadkiem zdarzeń, które opisane są w książce jest sam jej autor Arrigo Muscio, który przedstawia historię osób opętanych, które zło dotknęło wprost. Oczywiście, jeśli coś dotyczy kwestii wiary, Boga, kościoła dobra czy złą to opinie są wobec tego, jak najbardziej podzielone, i ja sama to szanuję, bo każdy z nas wierzy, w co chce. Jeśli zaś chodzi o moją opinię i odczucia to wierzę w to, co napisane jest w tej książce, a moją wiarę w to wzmacnia fakt, że sam autor jako naoczny świadek podczas egzorcyzmów opisuje co widział, słyszał i czuł, a także pokazuje, nam jak sam, stał się...

Piotr W | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015

Ciekawa książka, którą warto polecić zarówno wierzącym jak i ateistom. Zawiera wspomnienia egzorcyzmów podczas, których rozmawiano z szatanem. Zarówno sam upadły anioł jak dusze potępione zmuszane przez Maryję, Jezusa i Świętych do mówienia prawdy wyznają treści, które potwierdza Pismo Święte i Prawdy Wiary. Książka momentami przyprawia o ciarki na plecach, skłania także do zastanowienia się nad własnymi codziennymi wyborami.

zaczytana | 2012-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2012

Bardzo ciekawa książka , polecam , bo na prawdę czyta się z ciekawością .

Alcyone | 2012-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Świetna książka! Zawiera opisy wielu egzorcyzmów podczas których rozmawiano z szatanem, spodoba się każdemu, kto interesuje się tą tematyką. Jest napisana prostym, nieskomplikowanym językiem, szybko się ją czyta. Polecam.