Egzorcyzm. Posługa Miłości

Wydawnictwo: eSPe
egzorcyzm, rytuał, egzorcysta
religia
Pyniu85

Ksiądz Michał Olszewski opierając się na swym doświadczeniu w walce z mocami ciemności, przedstawia istotę i przebieg rytuału egzorcyzmu. Podkreśla, że jest on przede wszystkim wyrazem miłości Boga i Kościoła do cierpiących na skutek zniewolenia duchowego. Jego opowieść zaś przeniknięta jest autentyczną radością z doświadczenia Bożego działania podczas tej posługi. Pojawiają się w niej mrożące krew w żyłach nadnaturalne fenomeny, których doświadczył autor, jednak ukazane są one zawsze w perspektywie objawienia niezwykłej mocy Bożej, która nieskończenie przewyższa wszelkie sztuczki demonów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.eSPe.pl

prosiak | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Ciekawa książka napisana w formie dialogu. Szybko się czyta. Poza opisami zdarzeń związanych z egzorcyzmami, fascynujący jest wątek biograficzny autora. Niesamowite jak różne rzeczy w życiu dzieją się nieprzypadkowo...

seraficzna | 2019-06-20
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Momentami czułam jakbym czytała sci-fiction (smsy od diabła, pukanie do drzwi, historia z salcesonem) i miałam nie mały zgryz - czy autor to wymyśla, mocno koloryzuje a może zwyczajnie stara się opisać z dystansem i humorem co przeżył? Nie umiem uwierzyć, że rozmyślnie kłamie czy jest niespełna rozumu (widziałam gościa na żywo)...więc wierze w podaną treść. Książkę czyta się ekspresowo, zostaje pewien niedosyt jeśli chodzi o zrozumienie egzorcyzmu - książka bowiem obfituje w obserwacje, nie w wyjaśnienia. Nie wynika to jednak jak rozumiem ze złej woli księdza, chcącego coś zasłonić przed nami jedną ręką jak iluzjonista. Autor otwarcie przyznaje, że nie wszystko pojmuje z tego co widzi podczas egzorcyzmów, że również dla niego to tajemnica, z którą po prostu obcuje bliżej i częściej od innych. Czyta się jak świadectwo, o tyle niezwykłe, że egzorcysty.

Breaking_Bad | 2018-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Ta niewielka książka ma formę wywiadu z ks. Olszewskim - egzorcystą, a także np. właścicielem czarnego pasa w sportach walki, czyli interesującą postacią. Mimo, że w większości ciekawie odpowiada na zadawane pytania i szczegółowo opowiada np. o samym rytuale egzorcyzmowania, to książka zostawiła we mnie mieszane uczucia. Jest zbyt krótka i jednak powierzchowna. Ks. Olszewski podaje dziesiątki przykładów ze swojej praktyki, ale tylko się po nich prześlizguje. Można odnieść wrażenie, że egzorcyzmowanie jest proste i złe duchy hurtowo opuszczają opętane osoby po najwyżej kilku dniach, czy nawet godzinach - choć czasem towarzyszą temu dramatyczne okoliczności. Z drugiej strony zapytany o przypadki niepowodzenia egzorcyzmów, mówi, że to się zdarza i jest to wielka tajemnica. W jednym wypadku opowiada o wypędzaniu z kobiety duchów wegetarianizmu (to są takie?) przy pomocy kiełbasy i salcesonu. Nie wiem, ale moje pokłady sceptycyzmu nie pozwalają mi przyjmować tego wszystkiego bezkrytycznie.

Iwona | 2017-04-03
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Cienka, niepozorna lecz bogata w treść.

Łukasz | 2015-03-27
Przeczytana: 26 marca 2015

Cienka i niepozorna. Tak można by na samym początku scharakteryzować tę książkę.
Często panuje takie przekonanie, że książki poruszające jakiekolwiek tematy związane z religijnością a już zwłaszcza w formie wywiadu z jakimś księdzem to same nudy przy których człowiek z wielkim trudem jest w stanie wysiedzieć. Ja osobiście po skoczeniu tej książeczki z całą pewnością mogę zdementować to krzywdzące myślenie. Mówiąc krótko - jak już zacząłem to nie chciałem przestać czytać.
W tej krótkiej rozmowie z księdzem Olszewskim poruszany jest temat, który u większości budzi zainteresowanie, a u innych lęk i strach - egzorcyzmy. Książka ta jest w moim przekonaniu lekturą z którą każda osoba wierząca powinna się zapoznać, aby jeszcze lepiej ukierunkować swoje życie i poznać swojego prawdziwego wroga - nie drugiego człowieka, ale Szatana we własnej osobie. Polecam tę książkę nie tylko wspomnianej już grupie, ale także tym osobom których wiara jest zachwiana lub ją z różnych powodów utracili....

Piotr W | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Bardzo ciekawa książka opisująca posługę egzorcysty, opisana w formie wywiadu z księdzem Michałem Olszewskim, pisana lekkim przyjemnym dla czytelnika językiem, momentami potrafiąca wystraszyć, momentami zabawna. W ciekawy sposób opisuje nie tylko samą praktykę egzorcyzmów i przypadki opętań ale objaśnia także czynniki zwiększające prawdopodobieństwo opętania, w tle ciekawa nota biograficzna księdza egzorcysty. Polecam

MoniS | 2014-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Cieniutka ksiazka podczas czytania ktorej (nawiasem mowiac w podrozy z Polski do Londynu, na glos:P) mialam dreszcze.
Kazdy powinien przeczytac. Bardzo ciekawa i wartosciowa pozycja. Ks. Michal zainteresowal mnie swoja osoba i mam zamiar zapoznac sie z jego innymi pozycjami.

miriane | 2013-08-20

Zdecydowanie za krótka.

Pyniu85 | 2013-05-29
Przeczytana: 28 maja 2013

Ciekawa opowieść a właściwie rozmowa z księdzem Michałem, egzorcystą, sercaninem. W trakcie rozmowy ksiądz odpowiada na pytania dotyczące różnych aspektów rytuału egzorcyzmu. Jedynym minusem książki jest chyba tylko to, że jest dosyć krótka