Egzorcyzmy i opętania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fakt książki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
opętania, egzorcyzmy, voodoo, satanizm
religia
Andrew

W tej książce przedstawiłem historie osób, które spotkałem w telewizyjnym bądź radiowym studiu lub które same zwróciły się do mnie o pomoc. Wszystkie są na drodze do wolności. Prostej, choć bardzo wyboistej. Chcę przestrzec czytelników przed angażowaniem się w toksyczne duchowości. Przed wchodzeniem w ideologie i praktyki New Age, w okultyzm, spirytyzm czy techniki transowe. Prowadzą one bowiem do duchowych uzależnień. Załączam też aktualny spis polskich egzorcystów z adresami.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo M, 2012

Monika | 2016-03-05
Przeczytana: 04 marca 2016

Wstrząsające świadectwo o tym co się stanie z człowiekiem, który wejdzie w zbyt bliskie relacje ze złem. Może coś otrzymać jakieś "właściwości,"ale cena jaką za nie musi zapłacić jest niewspółmierna. Stawką jest dusza...Polecam!

TakMialoByc | 2014-09-08
Na półkach: Przeczytane, '14, Nasze polskie
Przeczytana: 08 września 2014

Po zobaczeniu okładki, oraz zaciekawieniu się tytułem, przeczytałam tekst z tyłu. Książka wydała mi się bardzo interesującą, ponieważ miała przedstawiać autentyczne historie, więc stwierdziłam, ze muszę ją kupić. Tak bardzo się zawiodłam... Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy treść przypadkiem nie należy do innego tytułu.

Ogromna ilość błędów interpunkcyjnych i literówek również skutecznie zniechęca. Autor tak miesza osobami, że bardzo ciężko się połapać o kim w danej chwili jest mowa. Wszystko jest bardzo ogólnikowe, żadnych konkretów. Bardzo trudno dotrwać do końca, ale jakimś cudem się wymęczyłam. Po przeczytaniu prawie połowy, wciąż miałam nadzieję, że owa książka się rozkręci, ale nic takiego się niestety nie stało. Żałuję czasu i pieniędzy, które poświęciłam tej książce.

Z tematyką opętań i egzorcyzmów zetknęłam się wcześniej w książce "Czarny sakrament", w której również przedstawione są prawdziwe historie, ale są o wiele bardziej realne i przede wszystkim...

Michał_K-ski | 2015-03-30

Forma dziennikarska, skrótowa, lecz teksty dotyczą spraw bardzo poważnych i.. niebezpiecznych. IMHO: Warto przeczytać!

rudzia1990 | 2018-10-11
Przeczytana: 06 października 2018

Jedna z tych książek przez które z trudem da się przebrnąć, a to tylko 119 stron. Mnóstwo błędów logicznych, interpunkcyjnych i literówek. Powtarzające się zdania. Osoby o których opowiada autor są tak wymieszane że często ich historia zlewa się w jedną. Wszystko przedstawione ogólnikowo bez konkretów.

Parafrazując "wszystko co przyjemne jest zakazane tuczy albo grozi opętaniem". Według autora Woodstock,aikido, joga,obchodzenie Halloween, buddyzm, medytacja, capoeira, muzyka rockowa, czytanie (Harrego Pottera, Zmierzchu), gry komputerowe i rpg, oglądanie horrorów powodują opętanie bądź nawiedzenie przez złego ducha.
Depresja i pech to skutek działalności demona.

rbj | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Cena książki - 9,99 zł - kupiłbym za tę cenę, to bym żałował. Kupiłem za 2,99 zł. Również żałuję... Lepiej kupić sobie dwa pączki. Serio. Błędy edytorskie, nijakie opowieści. Ani to ciekawe (a temat przecież i owszem), ani nie przestrzegające, ani nie straszne. Momentami wręcz zabawne. Zdecydowanie omijać szerokim łukiem. Dlaczego 2/10, a nie 1/10? Bo dotrwałem do końca...

slawur | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Książka jak dla mnie zdecydowanie o charakterze broszurowym. Odbieram ją może w ten sposób, ponieważ jestem już po lekturze często cytowanych w "Egzorcyzmach..." książkach o. Amortha, który poruszaną tu materię zgłębia o wiele bardziej.

Pierwsze, co irytuje to zupełnie niepotrzebne i nic nie wnoszące powtórzenia! Mam wrażenie, jakby autor na siłę zapełniał strony.

Co więcej, cały czas czytając owe, jak twierdzi autor, prawdziwe historie, nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ślizga się on po temacie. W tekście pojawia się zdecydowanie więcej pytań niż odpowiedzi, co dla czytelnika może być na dłuższą metę frustrujące. Wskazane przyczyny opętań i udręczeń pokazane są bardzo płytko, a ich podtekst duchowy jest zredukowany do minimum, co niekoniecznie brzmi przekonująco. Dlatego też wrażenia mieszane, z przewagą tych negatywnych.

Książka jednak może stanowić krótki wstęp do tematu i zachęcić do dalszych poszukiwań. Pozycją obowiązkową powinny być "Wyznania egzorcysty" oraz "Nowe...

"Ludzie czasem myślą, że ezgorcyzmy
to lewitacje, trans i plucie śrubkami.
Czasem to się zdarza.
Ale egzorcyzmy to po prostu zwykła
modlitwa błagalna, tyle, że wyzywająca
człowieka z piekła na Ziemi."

Chcąc kontynuować dobrą passę książek o egzorcyzmach, która pojawiła się po przeczytaniu przeze mnie książki "Egzorcysta Watykanu", postanowiłam ponownie rozejrzeć się na rynku wydawniczym za książką o podobnej tematyce. I tak właśnie trafiłam na książkę "Egzorcyzmy i opętania. 28 prawdziwych historii" Roberta Tekieli - dziennikarza, publicysty oraz wydawcy, który od ponad 10 lat pomaga ludziom uzależnionym, ofiarom psychomanipulacji oraz sekt i który przygotowuje osoby zniewolone duchowo do modlitwy o uwolnienie.

"Egzorcyzmy i opętania" to książka zupełnie odmienna niż wszystkie inne o tej tematyce, z jakimi zetknęłam się do tej pory. Wszystkie 28 historii, które zostały opisane przez autora to wydarzenia i osoby, z jakimi osobiście zetknął się pan Tekieli. Jest to fascynujące,...

Don Mateo | 2016-04-01

Pan Tekieli nieznając się na temacie pisze o zniewoleniu i opętaniu, przez co wyniki jego twórczości są jak dla mnie śmieszne.

Czytać to można jako powiastki fantastyczne, chociaż nudne.

Fantasy_eater | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, Bez komentarza

Nie zachwyca, jedynie po przeczytaniu jej, zastanawiałam się czy jestem opętana.

Karolina | 2014-04-10

Jakiś czas temu miałam przyjemność zapoznać się z książką „Egzorcyzmy i opętania” autorstwa Roberta Tekieli. Przyznam, że sam tytuł mnie zafascynował. Dodatkowo fakt, że w utworze zostały opisane autentyczne historie pobudził moją ciekawość co do tego tytułu. Rzadko kiedy sięgam po powieści na bazie wydarzeń autentycznych, jednak historie opisane przez p. Roberta Tekieli były niezwykle ciekawe.

W książce, którą mam przyjemność recenzować, możemy zapoznać się z 28 historiami różnych osób. Każda z nich jest na swój sposób niezwykła, jednak z drugiej strony traumatyczna dla tych, których ona dotyczy. Książka w świetny sposób pokazuje, co dzieje się w obecnym świecie. Zauważyć można jak łatwo jest zmanipulować, pozornie niepoddanego na cudze wpływy, człowieka.

Razem z moją klasą miałam okazję pojechać na spotkanie z autorem, które odbyło się jakiś czas temu w Jedlni. Do dziś pamiętam reakcje moich kolegów na niektóre sekty opisane przez pana Roberta, o których miałam okazję...