Jurry. Powrót artysty. Jerzy Ryszard "Jurrry" Zieliński 1943-1980

Wydawnictwo: Galeria Zderzak
978-83-87279-61-5
Jurry Zieliński,
kwasowska

Andrzej Szczerski pisze o Jurrym-nonkonformiście na tle sztuki PRL-u. Barbara Majewska analizuje malarstwo Jurry’ego. Wojciech Szymański identyfikuje polityków z portretów helsińskich - ostatniego cyklu obrazów artysty. Roma Sendyka bada twórczość literacką Jurry’ego. Anna Olszewska porównuje Jurry’ego z Robertem Indianą. Jan Michalski pisze o rodzinnym Paradyżu i teologii politycznej Jurry’ego. Monika Waraxa, Jarosław Modzelewski, Ryszard Woźniak piszą o swoich inspiracjach twórczością Jurry’ego. Ponadto - oprócz albumu, kalendarium i obszernej dokumentacji archiwalnej - w książce znajdzie się „Portret wielokrotny”, wielogłos wspomnień o artyście.

źródło opisu: Galeria Zderzak, 2010.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Enka | 2015-05-24