Szkoła życia

Wydawnictwo: Edipresse

Alicja niedługo skończy czterdzieści lat, jest pedagogiem w gimnazjum, ma 17 - letnią córkę, kundla Rudolfa i byłego niewiernego męża, z którym rozwiodła sie dwa lata temu. Jest piękną kobietą, która słusznie uważa, że wszystko co najlepsze, jeszcze przed nią.

źródło opisu: Edipresse Polska, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ania | 2015-09-09
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2015
Przeczytana: 09 września 2015

Pełna humoru,zaskakujących zwrotu akcji i optymizmu.Polecam.

Grabska1995 | 2014-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Po przeczytaniu opinii poniżej byłam zniechęcona przeczytania tej książki. Jednak nieco pomyliliście się, mnie się to bardzo spodobało od pierwszego rozdziału dobrze się rozwinęło. Uwielbiam urywki pisane z tzw. ,, pamiętnika'' ;) W każdym rozdziale jest opisany nowy bohater i lepsza historia oraz ciekawe intrygi. Jest tutaj duże poczucie humoru, a co najważniejsze jak kobiety dojrzałe radzą sobie z domem, z córką oraz partnerami życiowymi. Nie wyszło jej z pierwszym facetem, w którym się zakochała, który był od niej 5 lat młodszy. I tak zaczęły się inne romanse, opowiadania, anegdoty ;) Koniec książki skończył się szczęśliwie dla nowej pary Rudiego i Karoliny. Jeśli chcecie się dowiedzieć o co mi chodziło przeczytajcie tę książkę.

Mnie książka bardzo się spodobała i jest godna polecenia. Dzięki przeczytaniu jej zmieniłam nastawienie do życia i facetów. Dała mi wiele do myślenia ;)

Joanna | 2012-08-08

Do lektury i kupna tej książki zachęcił mnie opis na okładce. I opis ten jest o wiele ciekawszy od treści. Jednak czyta się to dobrze, w krótkim czasie jednego dnia. Cała historia jest nudna, a zakończenie łatwe do przewidzenia, ale nie dla każdego. Każdy ma inne zdanie.
Polecam miłośnikom romansów.

robaczeeek | 2016-03-05
Przeczytana: 04 marca 2016

Moim zdaniem bardzo dobra książka którą lekko się czyta i jest niezłym wytchnieniem po cięższych lekturach :) Powiem nawet że styl podobny do cyklu Grocholi Nigdy w życiu - nie chcę absolutnie porównywać tutaj autorek ale porusza podobne tematy i perypetie samotnie wychowującej dziecko matki borykającej się z problemami po rozwodzie i szukającej miłości. Na początku byłam przekonana iż będzie to Harlequin jednak całkowicie się myliłam i na duży plus. Myślę że taką literaturę po prostu należy lubić :) Spędziłam z tą książką jeden przyjemny wieczór podczas którego nie mogłam się od niej oderwać :)

Ola | 2013-01-21
Przeczytana: 18 stycznia 2013

A ja nie polecam chyba nikomu :) Beznadziejna opowiastka, autorka stara się poruszyć chyba wszystkie problemy społeczne- alkoholizm w rodzinie, problemy z nastolatką i grożące zagrożenia, kiepską teściową. I wszystko kończy się z happy endem. Kiepski styl, krótkie zdania, czyta się szybko i nie trzeba nad tą książką myśleć. Ot, taki zabijacz czasu.

Maalinkaaaa | 2012-10-29

Przypadkowo trafiła w moje ręce,zobaczyłam tytuł i zaczęłam czytać. Lubię tego typu książki -pamiętniki. Książka bardzo lekka i przyjemna.

Magda | 2013-08-14
Przeczytana: sierpień 2013

Typowy romans z happy endem. Historia publikowana była wcześniej w jednym z magazynów dla kobiet. Romantyczna, przewidywalna, trochę wciągająca – jak to opowieści z życia wzięte. Alicja jest szkolnym pedagogiem. Samotnie wychowuje córkę po rozwodzie. Utrzymuje kontakt z byłym mężem, spotyka się z przystojnym sąsiadem i ciągle pakuje się w jakieś tarapaty. Dodatkowo w cudowny sposób, za pomocą kilku rozmów, uświadamia matkę, jak zgubne SA skutki sięgania po alkohol, przeżywa domniemaną wpadkę nastoletniej córki (która okazuje się na szczęście fałszywym alarmem – w przeciwnym razie mocno skomplikowałaby życie obydwu kobietom i pewnie znacznie wydłużyła całą historię) i odkrywa, kto jest mężczyzną jej życia. Dobra na letni wypoczynek…

Kasiakk91 | 2015-10-26

Bardzo fajna książka, lekko się ją czyta i mega wciąga.

magduso | 2013-07-02
Przeczytana: czerwiec 2013

Bohaterka przeżywa wczesny kryzys wieku średniego, w wyniku czego zachowuje się gorzej niż jej nastoletnia córka. Stara się złapać facetów dla zaspokojenia swoich pragnień. Ciągłe podkreślanie, że czterdziestoletnia kobieta "wygląda młodo i dziewczęco" razi. Książka do przeczytania na jednym tchu, typowy romans.

gosiak | 2014-09-24

Trafiłam przypadkowo i przeczytałam bo nie miałam akurat nic innego. Książka przewidywalna, pisana jakby skryptami, jak powinno się zachować w trudnych życiowych sytuacjach. Nie polecam szkoda czasu jest tyle innych cudownych książek