Za drzwiami deszczu

Wydawnictwo: Telbit
978-83-62252-01-5
Liliowa

Za drzwiami deszczu to opowieść o losach trzech przyjaciółek: wrażliwej, zagubionej Magdy, ekscentrycznej intrygantki Lidki oraz Kaśki, której przeszłość naznaczona jest bolesną tajemnicą. W zmaganiach z szarą rzeczywistością na przemian wspierają się i ranią, uciekając przed problemami w samotność, alkohol lub wróżbiarstwo. Chociaż wiele je różni, pragną tego samego - szczęśliwej miłości,...

Chociaż wiele je różni, pragną tego samego - szczęśliwej miłości, spokoju i spełnienia. Czy wystarczy im sił, by dokonać trudnych życiowych wyborów i zawalczyć o swoje miejsce na ziemi? Czy mimo wielu rozczarowań odważą się wyjść zza drzwi deszczu?...

Powieść stanowi mozaikę scen z codzienności współczesnych trzydziestokilkulatek, przepuszczoną przez filtr kobiecych rozterek i emocji.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Marlena | 2015-11-20
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane

Szczerze...? rozczarowałam się czytając tą książkę czułam się jakbym brała udział w jakiejś kiepskiej telenoweli, a początkowe rozdziały wręcz wiały nudą.Kompletnie nie dla mnie.

lullaby | 2011-03-23
Przeczytana: 18 marca 2011

„Za drzwiami deszczu” to książka mozaika – jednak wykonana z niezbyt trafnie dobranych elementów… Mozaika dlatego, że znaleźć można w niej niezmierzoną ilość wątków. Istny miszmasz. Życie bohaterów jest tak barwne, że niejedna telenowela mogłaby z tego powstać. W książce m.in. znajdziemy: śluby, wesela, rozwody, wypadki, rodzinne waśnie, choroby dzieci, mężów – w tym przeszczep nerki, ciemne interesy, długi, zdrady (w konfiguracji wszelakiej), dziwne przypadki, romanse, wyjazdy służbowe, wyjazdy zagraniczne (Ameryka), mobing, bezrobocie, cudowne przemiany postaci –ze skrajnie złych do nad podziw dobrych, uzależnienia (od seksu, hazardu i alkoholu), wróżbiarstwo, horoskopy, gwałt, tajemnice i wiele innych. Jednak najwięcej jest tych cudownych przypadków… Bohaterowie co rusz wpadają na siebie i nawet gdy wydźwięk sceny zwiastuje, że już nigdy się nie zobaczą, oni i tak się odnajdują i to niejeden raz…

Z samej treści, żeby nie zdradzić wszystkiego, zdradzić mogę niewiele. „Za...

kwiatek29 | 2012-03-24
Przeczytana: 24 marca 2012

Książkę czyta się przyjemnie i szybko.Historia trzech przyjaciółek;Magdy,Lidki i Kaśki.Każda z nich żyje w nieudanym wręcz toksycznym związku.Mamy tu przyjaźń prawdziwą i tą egoistyczną,zdrady małżeńskie,uzależnienie od seksu,hazard.

aleksnadra | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

"Za drzwiami deszczu" to powieść skierowana głównie do kobiet. Myślę, że mężczyźni, którzy odważą się sięgnąć po książkę, odnajdą w niej tajemnice kobiecej duszy i sposób patrzenia na świat. Dzięki niej mogą odkryć swoje żony, narzeczone, dziewczyny na nowo.

Przedstawia losy trzech przyjaciółek: Magdy, Lidki i Kaśki. Znają się od bardzo dawna, razem pracują, razem dojrzewają do podejmowania trudnych decyzji, jakie co róż podsyła im życie.
Magda jest bardzo wrażliwa, uczuciowa i bogobojna. Trwa w małżeństwie, w którym od dawna nie układa się dobrze. Próbuje naprawić relacje z mężem, robi to jedynie ze względu na dzieci. Między małżonkami nie ma żadnych ciepłych uczuć. Jedynie pustka, samotność i niezadowolenie. Magda przypadkowo poznaje Artura, który zaczyna ją fascynować. Stoi na rozdrożu, nie wie jak postąpić. Czy wbrew swojej wierze ma rozerwać więzy małżeńskie? Czy ma prawo szukać szczęścia u boku innego mężczyzny?
Lidka jest wesoła, pełna wigoru i seksapilu. Jest też niezłą...

Iga | 2011-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Trzy kobiety, różne życia, dwa spójniki- przyjaźń i problemy małżeńskie. Bardzo dobra na długie zimowe, wieczory.

Ewelina | 2013-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Hmm.. Oceniłam książkę jako "dobrą", ale chyba w dużej mierze przez to, że po prostu dobrze się ją czytało. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele jej brakuje. Fabuła dość wciągająca, bo z każdym rozdziałem chciałam wiedzieć, co się wydarzy dalej. Niestety po dotarciu na ostatnią stronę czułam to samo - niedosyt. Zbyt wiele pozostało niewyjaśnione, dużo rozpoczętych i niedokończonych wątków. Niemniej jednak, każda czytelniczka może skorzystać z nauki jaką przekazuje powieść. Lepiej jest się przecież uczyć na błędach bohaterów książkowych niż własnych w prawdziwym życiu.

Małgorzata Jasek | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Historia trzech przyjaciółek, ich perypetii z mężczyznami, nowych miłości, kłopotów w pracy, zdrad małżeńskich, odbudowywanie ich wzajemnych relacji. Lekka, prosta i całkiem przyjemna lektura, ale niekiedy mało spójna, niekonsekwentna, momentami banalna. Nieciekawe przeskoki akcji, wtrącone niepotrzebne wydarzenia, które nic nie wnoszą. ( 4/ 52 )

KasiaM | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Książkę czyta się dość szybko, jednak według mnie nieco banalna. Nie przekonuje mnie ta miłość Artura do Magdy. Artur chyba nie ma żadnych wad, jest za to szarmancki, opanowany, delikatny.... Taki trochę książę z bajki. Poza tym wątek Lidki i Piotra też nie jest do końca racjonalny.

Agata | 2014-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Moim zdaniem książka zupełnie przeciętna. Losy bohaterów ani mnie nie ziębiły ani nie parzyły.
Przeczytałam tylko dlatego, że nie lubię odkładać niedokończonych lektur.

Karolina Futyma | 2013-12-03

Wyidealizowana miłość, banalne zdarzenia.