Winnica

Wydawnictwo: BIS
Vineyard
winnica, przyjaźń, śmierć, uczucie

Natalie Seebring jest zamożną kobietą sukcesu otoczoną rodziną i przyjaciółmi. Kiedy zaledwie w kilka miesięcy po śmierci męża postanawia poślubić pracownika swojej winnicy, jej dorosłe dzieci nie mogą się z tym pogodzić. Nierozumiana przez najbliższych, przystępuje do pisania autobiografii, w której zamierza ujawnić wszystkie tajemnice przeszłości. Prawda okazuje się dla jej rodziny ogromnym szokiem. W spisywaniu wspomnień pomaga jej Olivia Jones samotna matka i niepoprawna marzycielka. Dla niej pobyt w winnicy jest zarazem spełnionym snem, jak i przebudzeniem przekonuje się, że idealne życie Seebringów właściwie nie różni się od jej własnych losów. Samotność, miłość, odwaga, szczęście wszędzie i dla każdego znaczą to samo. Przebudzona Olivia jeszcze raz podejmuje walkę o siebie i swoją córeczkę.

klaudiabla2 | 2013-02-17
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Moja kolejna książka tej znanej autorki romansów. Tym razem nie była to zaledwie przyjemna lektura na jeden dzień, ale coś znacznie więcej.
Winnica w Asquonset to bardzo dobrze prosperujący biznes należący do starszej pary Natalie i Alexandra Seebringów. Jakie jest zaskoczenie dzieci tego małżeństwa, gdy ich matka w zaledwie pół roku po śmierci męża chce ponownie wyjść za mąż. W dodatku za swojego wieloletniego pracownika. Kobieta się nie poddaje, pomimo braku aprobaty ze strony najbliższych szykuje uroczystość i z pomocą Olivii Jones spisuje swój życiorys.
Przyznam, że po przeczytaniu opisu i pierwszych stron byłam zszokowana. Jak to kobieta po siedemdziesiątce, pół roku po śmierci męża chce znów wyjść za mąż? No byłam trochę zniesmaczona. Gdy jestem już po lekturze myślę całkowicie inaczej. Wiem co nią kierowało i chyba ta książka ma nauczyć nas, że można kogoś kochać całe życie i dzielić się miłością w każdym wieku.
Główną bohaterką jest tu Olivia Jones, która spisuje...

Bardzo dobra pozycja .Ciekawy i wciągający romans.

Melania | 2015-04-30
azi1986 | 2014-10-22