Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup?

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
zdrowie, kręgosłup
zdrowie, medycyna
Angelika

Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa dotyka już praktycznie co drugie dziecko. Dzisiejszy styl życia, który obecnie prowadzą młodzi ludzie oparty jest głównie na ślęczeniu przed komputerem, co z kolei sprzyja rozwojowi tego schorzenia. Co więc zrobić, by uchronić swoje dziecko przed tą właśnie wadą postawy? Dzięki temu poradnikowi i Autorowi – masażyście, terapeucie i ekspertowi w...

Dzięki temu poradnikowi i Autorowi – masażyście, terapeucie i ekspertowi w dziedzinie zdrowia, dowiesz się jak samodzielnie możesz rozpoznać nieprawidłowe skrzywienie kręgosłupa u swojego dziecka. Znajdziesz w niej również wiele prostych zestawów ćwiczeń, które pomogą odzyskać zdrowy wygląd i ładną sylwetkę. Zastosowanie odpowiedniego leczenia, może uchronić Je przed operacją. Te niezwykle łatwe, a zarazem skuteczne ćwiczenia zostały już wcześniej sprawdzone podczas wieloletniej praktyki Autora. Są w pełni bezpieczne do wykorzystania w domowym zaciszu, gdyż nie wymagają specjalnego wyposażenia. Koc leżący na podłodze i dwa ciasno zwinięte ręczniki w zupełności wystarczają. Twoje dziecko może je wykonywać samodzielnie jak również możecie robić to razem, wspaniale się przy tym bawiąc.

Pamiętaj, skolioza to jedna z niebezpiecznych i trudnych do leczenia chorób kręgosłupa. W czas nie wykryta szybko postępuje i może doprowadzić do problemów z krążeniem i oddychaniem, a także do ucisku na korzenie nerwowe i narządy wewnętrzne - szczególnie serce i płuca. Dlatego tak ważne jest, by jak najwcześniej po jej zdiagnozowaniu zastosować odpowiednie leczenie, które może zahamować rozwój choroby.

źródło opisu: http://www.talizman.pl/

źródło okładki: http://www.talizman.pl/

Juliab3 | 2012-08-16
Przeczytana: 14 lipca 2012

Kręgosłup jest swoistym rusztowaniem dla ciała każdego człowieka i właśnie to sprawia, że jest tak bardzo ważny. Dzięki niemu możemy się poruszać, skakać, biegać, pływać, tańczyć, a więc robić wszystko to, co wzbudza w nas radość. Niestety, nie każdy ma to szczęście, aby poszczycić się całkowicie zdrową tą częścią szkieletu. Wiele osób zapada na rozmaite choroby, które mogą prowadzić do nieuruchomienia, nawet na całe życie. Dzięki publikacji Zdzisława Drobnera pt. „Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup” każdy z nas ma możliwość zapoznania się ze schorzeniem, zwanym „skoliozą”.

Skoliozę, czyli skrzywienie kręgosłupa, coraz częściej wykrywa się u dzieci. Jest niebezpieczną wadą, która ogranicza poruszanie, a nawet czasem – w zaawansowanym stadium – może uciskać takie narządy jak płuca czy serce. Deformuje ciało, sprawiając, że np. jeden z barków jest wyżej położony od drugiego. Czasami jest ledwo zauważalna, jednak w niektórych przypadkach deformacja jest na tyle poważna, że...

ALI | 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

O książce: Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa dotyka już praktycznie co drugie dziecko. Dzisiejszy styl życia, który obecnie prowadzą młodzi ludzie oparty jest głównie na ślęczeniu przed komputerem, co z kolei sprzyja rozwojowi tego schorzenia. Co więc zrobić, by uchronić swoje dziecko przed tą właśnie wadą postawy?