Spokojnie to tylko... Szwecja

Tłumaczenie: Magdalena Jarco
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szok Kulturowy: przewodnik po różnicach kulturowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Culture shock! Sweden
978-83-01-15206-2
Szwecja, Skandynawia

SZOK KULTUROWY "Spokojnie, to tylko... Szwecja" to niezwykła podroż po surowej i zimnej krainie Wikingów, zespołu ABBA oraz Grety Garbo. Przewodnik pozwala odkryć naturę i mentalność przeciętnego Svenssona, który ceni sobie przede wszystkim spokój i wygodę, szanuje owoce swojej i cudzej pracy oraz czas przeznaczony na odpoczynek. Jest cierpliwy, milczący, gotów do poświęceń i...

Przewodnik pozwala odkryć naturę i mentalność przeciętnego Svenssona, który ceni sobie przede wszystkim spokój i wygodę, szanuje owoce swojej i cudzej pracy oraz czas przeznaczony na odpoczynek. Jest cierpliwy, milczący, gotów do poświęceń i pomocy.

Przewodnik ujawnia różnice i podobieństwa Szwedów do innych mieszkańców Skandynawii, tłumaczy pojęcia stanowiące podstawę filozofii ich życia, takie jak Lagom oraz Trygghet (umiarkowanie i bezpieczeństwo) oraz odpowiada na pytanie, na czym według mieszkańców Szwecji polega nowoczesne rodzicielstwo i równość płci.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie