Koszmar z Elm Street 4. Mistrz snów

Tłumaczenie: Beata Kardasińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Koszmar z Elm Street". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Nightmare on Elm Street P. 4, The dream master
83-7075-029-X
horror
Katalina

Czy poznany w dzieciństwie wierszyk przywołujący Mistrza Snów potrafi ochronić grupę nastolatków przed najohydniejszym w ich życiu koszmarem ?
Zjawa mordująca w potworny sposób pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, by utopić swoje "palce" w ciele ofiary.

źródło opisu: Phantom Press International, 1992

źródło okładki: http://www.sfnapoziomie.pl/index.htm?m=1&page=0&id...»

Amarisa | 2012-09-19
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Bardzo lubię książki, które potrafią podnieść mi adrenalinę, wywołają u mnie gęsią skórkę. Często sięgam po książki określane mianem opowieści grozy, bądź horroru. Z autorem książki "Koszmar z Elm Street 4 - Mistrz Snów" - Josephem Locke nie miałam do tej pory żadnej styczności. Nie czytałam jego książek - raczej oglądałam ekranizacje filmów na ich podstawie. Tak samo było właśnie z częścią czwartą cyklu o brutalnym mordercy, którego ciało pokrywają obrzydliwe blizny powstałe wskutek pożaru, z dłonią w rękawiczce składającej się z pięciu ostrych jak brzytwy noży, przychodzącym do swych ofiar w trakcie ich snu - Freddy'm Kruegerze. Widziałam chyba wszystkie możliwe części, które nosiły tytuł "Koszmar z ulicy Wiązów". Ostatnio przeglądając moją półkę książek oczekujących na przeczytanie, które zdążyły się już zakurzyć, w moje ręce wpadła niepozorna książeczka należąca do cyklu o Freddy'm. Znając historię z filmów postanowiłam przeczytać czym prędzej książkę - zwłaszcza, że nie jest...

jovvi | 2015-12-30

Klasyka ponad wszystko. Ta opowieść zapada w pamięc na całe zycie. Ekranizacja jest zbyt wygładzona. Polecam

szymonE46 | 2017-10-04
Przeczytana: 2003 rok