Symptom

Tłumaczenie: Piotr Trzebiatowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pragnienie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Thirst
Phantom Press - Horror
horror
dona

Pewnej nocy podczas zwykłej jazdy, jakich wiele odbywa się codziennie. Niczym nie wyróżniający się kierowca, ulega kolizji w wyniku której wraz z ładunkiem –cysterną bardzo trującego środka chwastobójczego Weedspray,u – wpada do zbiornika wodnego w obrębie miasta Rhayder. Na tym zdarzeniu kończy się wszystko co było do tej pory zwykłą rutyną a rozpoczyna koszmarna walka z czasem… Rozmiar tragedii potęguje dodatkowo fakt, że wielomilionowo litrowy basen dostarcza wody do miasta Birmingham (drugiego co do wielkości miasta w Anglii). Ciężarówka zostaje odnaleziona przypadkiem przez rybaka dopiero w 3 dni od wypadku, a z wstępnego śledztwa dowiadujemy się, że nieodpowiedzialny kierowca jadąc inną niż wyznaczona trasą chciał skrócić sobie drogę. Do akcji zostaje włączony płetwonurek, który przynosi najokropniejszą z możliwych wiadomość, że najbardziej toksyczna substancja jaka znana rolnictwu wycieka z rozbitej cysterny mieszając się z wodą ze zbiornika. Na miejsce wypadku przybywa Ron Blythe, pracownik korporacji produkującej truciznę i jeden z jej twórców. Informuje on zarząd Spółki Wodnej o ewentualnych konsekwencjach dla miasta. Tłumaczy ,że Weedspray jest 10 razy bardziej trujący niż podane jest to na opakowaniu. Po zetknięciu się ze skórą powoduje tworzenie się komórek rakowych i bardzo szybki ich rozwój, do tego stopnia ,że ofiara wyszarpuje sobie płaty skóry. A wypicie go prowadzi do natychmiastowej śmierci. Twierdzi on, iż tylko szybka reakcja ze strony władz zarządu i korporacji zapobiegnie nieuchronnej tragedii i zabezpieczy miliony ludzi przed straszliwym losem. Wspomina także o przebiegu zakażenia mówiąc, że charakteryzuje się ono trzema etapami, a są to: pragnienie, szaleństwo i śmierć, odtrutka nie istnieje. Pozostaje jednak pytanie. Czy aby już nie jest wszystko stracone ? Gdyż wielce prawdopodobnie jest, że trucizna już przedostała się do rur wodnych w Birmingham …

Athoualia | 2015-02-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 14 lutego 2015

Jeśli przebrniecie przez początek, ciągłe wezwania "O Chryste!" i czasem nielogiczne sceny erotyczne/miłosne to ten horror Guy N. Smitha okazuje się całkiem przyjemny (jak na horror: nie oczekujmy łąki, motylków i kwiatków ;) ).
Pomysł na fabułę dobry, ale autor mógłby ten styl podrasować, zmniejszyć natężenie chaosu, który w nim panuje.

Biorę się za drugą część.

Fasoletti | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Chyba jedna z niewielu książek Smitha, która jest więcej niż przeciętna. Opowiada o zatruciu wody w miejscowości Birmingham środkiem chwastobójczym. Pod wpływem specyfiku ludzie najpierw popadają w obłęd, a później umierają w męczarniach obsypani ropiejącymi wrzodami.
Władze nie bardzo wiedzą jak opanować narastającą w mieście anarchię, ani zażegnać kryzys. Główny bohater, Ron będzie musiał spróbować znaleźć jakiś sposób na wydostanie się ze strefy zagrożenia i zneutralizowanie zatrucia.
Książka w nawet fajny sposób pokazuje zachowanie się mas w obliczu katastrofy. Autor zahaczył o kilka kontrowersyjnych tematów, jak na przykład eutanazja, ale generalnie zbytniej głębi nie ma się co spodziewać.
Całość, co jest już standardem u tego autora, okraszona została masą scen zabójstw i krwawych zgonów.
Podsumowując, Guy N. Smith w niezłej formie.

moniczka_28 | 2011-09-27
Przeczytana: 27 września 2011

w sumie nie najgorsza powieść...ale większym sentymentem darzę drugą część tejże dylogii czyli "plagę... aczkolwiek po kilkakrotnym przeczytaniu tej powieści, pijąc np kawę, herbate, czy też czystą wodę zastanawiam się czy przypadkiem nie zawiera weedsprayu bo Guy Smith tak subiektywnie opisał cierpienia osób które wypiły wodę zawierającą weedspray że aż mam strach cokolwiek wypić ;)

kipog | 2011-12-11
Przeczytana: 20 listopada 2011

Nudna i nawet nie śmieszna. Strata czasu totalna. Im dalej czytałem tym więcej omijałem textu. Pod koniec to już był "scanning". Nuda.

dominik83 | 2015-06-07
Przeczytana: 26 maja 2005