Koszmar z Elm Street 5. Dziecko snów

Okładka książki Koszmar z Elm Street 5. Dziecko snów Joseph Locke
Okładka książki Koszmar z Elm Street 5. Dziecko snów
Joseph Locke Wydawnictwo: Phantom Press Cykl: Koszmar z Elm Street (tom 5) Seria: Horror [Phantom Press] horror
horror
Koszmar z Elm Street (tom 5)
Horror [Phantom Press]
Nightmare on Elm Street P. 5, The dream child
Phantom Press
1992-01-01
1992-01-01
Beata Kardasińska
Freddy Krueger horror koszmar z elm street science fiction sf

Wpadło mi toto w ręce podczas noclegu w hostelu, zupełnie bez kozery leżało pomiędzy książeczkami dla 3-latków w bawialni. Jako że cienkie i czekałem pół godziny, to przekartkowałem szybko z ciekawości. I po tym niezbyt rozsądnym gwałcie na własnym umyśle, nadal nie wiem, jaki jest sens wydawać scenariusz filmu w formie książkowej, do tego scenariusz kompletnie pozbawiony rozumu i godności człowieka.

Książka Koszmar z Elm Street 5. Dziecko snów napisana przez Joseph Locke jest jeszcze inną próbą przedstawienia powrotu mordercy ze snów Freddy'ego Kruegera. Tym razem nie wiadomo w jaki sposób powraca co czyni opowieść jeszcze ciekawszą. Bohaterowi zostają wrzuceni w wir walki o życie z przeciwnikiem z sennego koszmaru. Mamy znów sporą ilość makabry i pomysłowych morderstw Freddy'ego na niewinnych dzieciakach, którzy chcą przeciwstawić się złu i wygnać je prosto do piekła skąd pochodzi. Zemsta dokonuje się w krwawy sposób i krew leje się często na kartach książki. Motyw z dzieckiem jest nie tylko ciekawy jak również na plus. Inna próba powrotu Kruegera jest świetnie przedstawiona, podszyta grozą i sięgnięcie autora po wątek zakonnicy bardzo podobał mi się. Historia napisana została dobrze i wciąga od samego początku. W czasie czytania nie brakuje mroku i upiornego klimatu na przykład w kotłowni.
Książka Koszmar z Elm Street 5. Dziecko snów jest podróżą do sennych koszmarów, które okazuje się realne niż bohaterowie sądzą. W przypadku tej krótkiej powieści nie ma miejsca na dłużyzny i rozbudowanie wątków. Autor stworzył naszpikowaną szybka akcją i grozą opowieść o nieuchwytnym mordercy ze snów. Pojawiający się Freddy Krueger jest bezlitosny, pomysłowy, nie przebierający w środkach, z chorym poczuciem humoru i spragniony nowej krwi. Jego postać czarnego charakteru jest świetna i zarazem niebezpieczna dla niczego nie świadomych dzieciaków. Sam jest koszmarem sennym, który wzbudza przerażenie swoim pojawieniem się lub odgłosem rękawicy. Sami bohaterowie wypadają dobrze, chociaż nieraz w zachowaniach wkrada się pewna nielogiczność względem czyhającego zagrożenia. Dostajemy dwa fajne wątki w opowieści o Kruegerze dotyczące zakonnicy i dziecka, które wnoszą pewien powiew świeżości i mogą podobać się. Autor stworzył dobrą historie z przerażającym Freddym napisaną zwięźle, bez zbędnych dłużyzn lub męczących opisów. Wydarzenia dzieją się w szybkim tempie i nie ma mowy o nudzie w czasie czytania. Dostałem wciągająca historie, pełną grozy i makabry, którą czyta się szybko i bez problemów. Bardzo podobała mi się i spędziłem z nią miło czas. Książka Koszmar z Elm Street 5. Dziecko snów jest nowym spojrzeniem na powrót Kruegera do świata koszmarów sennych, gdzie wszystko jest realne niż każdy sądzi. Dwa pojawiające wątki jeszcze bardziej dopełniają historie i wnoszą sporo do niej. Książka na jeden wieczór do przeczytania i spędzenia czasu z przebiegłym i sprytnym Freddym. Dla fanów Freddyego Kruegera i powieści grozy.

Spać przez jakiś czasu nie można ale warto... Ciekawa fabuła i zabójcza akcja..

Spać przez jakiś czasu nie można ale warto... Ciekawa fabuła i zabójcza akcja..

Świetne i trzymające w napięciu, a strachu można się najeść co nie miara :) Polecam.

No cóż ostatnia książeczka z Kruegerem w roli głównej na kolana nie rzuca, jest to kalka scenariusza, autor nie dodał niczego od siebie, tylko dla fanów Freddyego.

• Horror
  • Horrory
  • Horror
  • Książki, które mam
  • 02. Książki

Dodaj cytat z książki Koszmar z Elm Street 5. Dziecko snów