Zgłosuj na książki roku 2017

Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą

Tłumaczenie: Tomasz Ososiński
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Mittwochtage oder „Nichts wie weg!“, sagt Tante Hulda
Anke Kuhl
Róża_Bzowa

Napisana z wielką wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o tym, że normalność to rzecz względna. Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza i najmilsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo? Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców – tak. Kiedy matka Sary postanawia, że ciotka musi się przeprowadzić na wieś, do...

Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza i najmilsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo? Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców – tak. Kiedy matka Sary postanawia, że ciotka musi się przeprowadzić na wieś, do ośrodka, gdzie będzie miała ściślejszą opiekę, dziewczynka widzi tylko jedno rozwiązanie: ona i ciotka Hulda muszą uciec. Wsiadają do pociągu – i tak zaczyna się ich mała-wielka podróż...

Ilustracje: Anke Kuhl.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-rozowe_srody.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-rozowe_srody.html

zaczytanasowka | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

Bardzo lubię Wydawnictwo Dwie Siostry.
Nie chodzi tutaj o piękne ilustracje, ale o książki które poruszają trudne tematy. "Pasztety do boju" to tylko przedsmak.
Pokochałam Sarę od pierwszych stron książki. Chyba każdy z nas przechodził czas, gdzie nie potrafił się gdzieś przystosować :)
Sarę nie bawią koleżanki pochłonięte jazdą konną. Lubi się od czasu do czasu pobawić, ale największą radość sprawia jej ciocia Hulda.
Odnoszę wrażenie że rodzice naszej bohaterki, chcieliby mieć szablonowe dziecko. Sara powinna się bawić z dziewczynkami a nie przesiadywać w domu dla upośledzonych umysłowo ludzi.
Kiedy rodzice naszej bohaterki postanawiają przeprowadzić Huldę, Sara postanawia działać. Pewnego ranka uciekają pociągiem do byłej pielęgniarki. Cała przygoda jest zwariowana, szalona ale przepełniona przyjaźnią i miłością. POLECAM

Janeczka | 2017-08-31
Przeczytana: grudzień 2016

Opowieść o więzi dziewczynki ze swoja niepełnosprawną intelektualnie ciotką. Doskonała książka , zwłaszcza dla tych , którzy boją się takich osób, wstydzą się ich lub nie wiedzą jak je traktować. Historia ,która obnaża ludzkie słabości ale jednocześnie pokazuje co to godność i szacunek oraz daje wiarę w ludzi.

misia55 | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017