Dress code. Tajemnice męskiej elegancji

Wydawnictwo: Bosz
978-83-7576-155-9
poradniki
Aleksandra

Książka Krzysztofa Łoszewskiego, znanego projektanta mody, ma charakter praktycznego poradnika dla mężczyzn. Autor wprowadza czytelników w tajniki swoistego "kodeksu" ubierania się, w zasady doboru stroju, niewymuszonej elegancji, właściwego doboru marynarki, koszuli czy krawata – do sytuacji, sylwetki i charakteru. Doskonałe konkretne rady, które każdy – niezależnie od zasobności portfela – może wprowadzić w życie, by dobrze wyglądać i poczuć się lepiej.,

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/index.php?s=karta&id=408

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/index.php?s=karta&id=408

Piotr Zuchowski | 2019-05-04
Przeczytana: 04 maja 2019

Książka jest przeznaczona dla bardzo wąskiej grupy odbiorców - pracowników korporacji, kancelarii i banków. Zawiera absolutne podstawy, które każdy powinien znać - jeżeli lubicie chodzić w garniturze, umiecie wiązać krawat i wiecie co to znaczy dress code: black tie to nie znajdziecie tu nic dla siebie. Mimo wielu zdjęć nie zawsze dobrze odpowiadały treści książki, np. przy omawianych rodzajów płaszczy nie wszystkie były pokazane. Uważam, że książka jest idealna dla ojców, którzy wszystkie poruszone sprawy ubioru powinni przekazać synowi (tak jak mój to zrobił) ;)

Marcin | 2019-02-22
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Podstawa dla każdego polskiego dżentelmena. Moja biblia ubioru.

Łukasz Wolanin | 2018-08-24
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Dużo gorsza niż "Rzeczowo o modzie męskiej". Ładne obrazki niektóre ciekawe stwierdzenia,ale nie jest tak dobra jak tamta. Owszem może też pomóc w doborze garderoby,ale nie czyta się jej tak dobrze i nie udziela aż tylu dobrych porad.Ogólnie może być...Tragiczna nie jest o taka sobie.Bardziej polecam, tamtą książkę niż tą.

Morganna | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Ojej, zawód roku. Nie jestem bankierem, prawnikiem ani szefem korpo, a chyba tylko dla takich osób adresowana jest ta książka. Liczyłam na dużo więcej przykładów casualowych i zdjęć, jak się ubierać na różne okazje. No bardzo mi się nie podobała ta książka, nic z niej dla siebie nie wyniosłam.

Garbaty-Aniol11 | 2014-04-03

Książka dobra,choć pozostawia pewien niedosyt. Spodziewałem się większej ilości konkretów dotyczących praktycznych zasad dress cod'u. Polecam ale tylko początkującym, reszta te ogólniki powinna już znać. Plus za eleganckie wydanie i ciekawe foto.
Szukajcie publikacji o podobnej tematyce jako rozwinięcia tematu a nikt Wam nie zarzuci braku elegancji.

Panio | 2013-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Powyższa książka, jako debiut pisarski K. Łoszewskiego, zasługuje na uznanie. Mimo relatywnie wysokiej ceny warta jest zakupu. Wydanie jest solidne i porządne - twarda oprawa, kredowy papier i przeszło 200 stron objętości. Jeśli chodzi o samą treść należy wskazać, iż jest to niewątpliwie książka potrzebna na polskim rynku - co by nie powiedzieć, większość polaków nie potrafi się solidnie ubrać i zaprezentować w formalnych sytuacjach, a podejrzewam iż z tej uprzywilejowanej mniejszości tylko niewielu nie popełnia błędów dress code'u. Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony do tej książki ze względu na olbrzymią ilość zdjęć, która skutecznie zmniejsza samą jej treść. Po przemyśleniu sprawy przyznaję autorowi rację by zastosować taki zabieg - pozycję tą należy potraktować jako podręcznik dress code, a bez odpowiedniej ilustracji wielu czytelników mogłoby nie nabrać odpowiedniego wyobrażenia o przedstawianych regułach. Jedynym minusem wg mnie tej książki jest fakt, iż w paru...

Berserker | 2013-10-17
Przeczytana: 2013 rok

Ciekawa i pożyteczna książka. W Polsce większości mężczyzn brakuje podstawowej wiedzy na temat elegancji i zasad doboru ubrań, żeby nie wyglądać jak stróż w Boże Ciało. Dzięki radom tam zawartym można uniknąć przy doborze stroju na bardziej oficjalne okazje choć części błędów, które sprawiają, że można by wyglądać jak idiota i źle się czuć z tego powodu.