Prawa sukcesu według Napoleona Hilla. Zasady samodoskonalenia

Tłumaczenie: Marcin Kowalczyk
Cykl: Prawa sukcesu (tom 5-8)
Wydawnictwo: Onepress
Law of Success: The 21st-Century Edition: Revised and Updated
poradniki
Aaron

Na początku było słowo. I to nie byle jakie - słowo autorstwa Napoleona Hilla. Później pojawiło się wielu naśladowców, tworzących poradniki na temat osiągania sukcesu, jednak żaden nie jest w stanie dorównać mistrzowi, którego książki do dziś imponują oryginalnością, aktualnością i uniwersalizmem. Nigdy wcześniej dzieło Hilla nie ukazało się w tak pełnej i aktualnej postaci, jak w niniejszym...

Nigdy wcześniej dzieło Hilla nie ukazało się w tak pełnej i aktualnej postaci, jak w niniejszym wydaniu. Książka „Prawa sukcesu według Napoleona Hilla. Zasady samodoskonalenia” łączy najnowsze teorie zarządzania z klasycznymi zasadami sukcesu Napoleona Hilla. To niepowtarzalna okazja, by zestawić klasyczne techniki świadomego osiągania sukcesu z takimi współczesnymi koncepcjami, jak inteligencja emocjonalna czy kreatywna wizualizacja.

Poznaj cztery złote prawa sukcesu na drodze do samodoskonalenia:

V. Superumysł
Pierwsze prawo musisz poznać, by przygotować się psychicznie i emocjonalnie na sukces, który wkrótce stanie się Twoim udziałem. To prawo leżące u podstaw wszystkich pozostałych. Pozwoli Ci przyswoić niezbędną wiedzę, wskaże drogę do naturalnej harmonii oraz pomoże Ci pozbyć się wszelkich blokujących Cię ograniczeń.

VI. Określony główny cel
Drugie prawo nauczy Cię precyzować życiowe cele i pokaże, jak postępować, by je osiągnąć. Pomoże zajrzeć w głąb siebie, byś mógł jasno określić, co jest dla Ciebie najlepsze; pokaże Ci również siłę działania skutecznej autosugestii na drodze do sukcesu.

VII. Pewność siebie
Trzecie prawo pomoże Ci zapanować nad sześcioma blokującymi lękami: krytyką, utratą miłości, chorobą, ubóstwem, starością oraz śmiercią. Pokaże Ci, jak nie poddawać się nawet w najtrudniejszych życiowych sytuacjach, jak zachować spokój ducha, jak śmiało i pewnie iść do przodu z umiejętnością pokonywania najtrudniejszych przeszkód.

VIII. Nawyk oszczędzania
Czwarte prawo zawiera wiedzę na temat tego, jak zarządzać pieniędzmi, by móc czuć się pewnie i bezpiecznie, nie obawiając się recesji, kryzysów oraz nagłych i niespodziewanych wydatków. Udowadnia, że umiejętne zarządzanie własnymi dochodami może stać się źródłem Twojej prawdziwej potęgi osobistej.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/prawa-sukcesu-wedlug-na...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/prawa-sukcesu-wedlug-na...»

Monte-Cristo | 2018-12-14
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Napoleon Hill jest jednym z najlepszych na świecie guru motywacji i samorozwoju.
Pisze świeżym, precyzyjnym językiem z wielką pewnością siebie i pokorą.
"Prawa sukcesu zasady samodoskonalenia" to książka o ciężkiej, sumiennej pracy nad swoim charakterem, nad swoją osobą. Hill przekonuje, że każdy może spełnić swoje marzenia- wystarczy, że uwierzy w siebie.
Wiara i pewność siebie jest widoczna na każdej stronie tej książki. Opowiadania autora są przyjemne, inspirujące i ciekawe. Wysuwanie wniosków odbywa się zaraz po zakończeniu wątku. Każda kolejna myśl jest logicznie połączona z poprzednią, więc dzieło to jest wyjątkowo spójne.
Książka ta jest bogata w doświadczenia autora i niesie za sobą wielką wartość merytoryczną. Każdy, kto choć trochę chciałby zmienić swoje życie powinien sięgnąć po tę książkę!

Ellise | 2017-03-30

Nienawidzę tak napisanych książek. Kończę na drugim rozdziale.

eindringling92 | 2016-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2016

Niewątpliwie Napoleon Hill jest twórcą tez na które powołuje się wielu współczesnych autorów książek i motywatorów tzw. ludzi zajmujących się coachingiem, czyli rozwojem osobistym.
Powyższa książka jest pierwszą z czterech części "Praw sukcesu". Zajmuje się zagadnieniami związanymi z: superumysłem, definiowaniem głównego celu, pewnością siebie a także nawykiem oszczędzania.
Hill przekonuje czytelnika, że ten jest w stanie osiągnąć wszystko o czym zamarzy, o ile uwierzy w to i w siebie. Wskazuje od czego powinien zacząć i na co zwrócić uwagę. Poucza, że błędów nie robi ten, który nic nie robi.
Zatem działajmy i popełniajmy błędy, bowiem w życiu nie ma klęsk..są tylko źle podjęte decyzje. :-)
Gorąco polecam tym, którzy chcą zmienić się na ludzi lepszych, efektywniejszych, pewniejszych siebie i.. skromniejszych.

Zzyciaksiazek | 2015-07-30
Przeczytana: czerwiec 2011

Napoleon Hill jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie samorozwoju. Przez wiele lat analizował przypadki ludzi, którzy osiągnęli sukces. Na podstawie tego stworzył listę zasad, jakimi kierowały się te osoby, by go osiągnąć.
„Prawa sukcesu według Napoleona Hilla. Zasady samodoskonalenia” jest pierwszą częścią serii. Szczegółowo zostają omówione pierwsze 4 zasady. Są to: I. Superumysł , II. Określony główny cel, III. Pewność siebie oraz IV. Nawyk oszczędzania.

Jak osiągnąć sukces? Według Hilla należy wierzyć w to z całych sił. Konieczne jest wyznaczenie celu, który pragniemy osiągnąć i konsekwentnie go realizować. Bez względu na przeciwności i pojawiające się problemy. Gdy coś nie idzie po naszej myśli warto potraktować to jako naukę. Dzięki napotykanemu oporowi uczymy się nowych rozwiązań, poznajemy siebie. Nabyta wiedza pozwala nam iść dalej do przodu i daje lepsze przygotowanie przed nowymi przeciwnościami. A takie na pewno się pojawią.

Książka Napoleona Hilla to...

Dariusz | 2015-02-05

Bardzo dobra książka uwielbiam takie.