Wawel. Zamek tajemnic

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Legendy Wawelskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zamek Królewski na Wawelu
różnimisie

Bajkowa książka o bohaterach mieszkających na Wawelu. Klimatyczne ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej. Informacja wydawcy: "Wawel. Zamek Tajemnic" to pierwsza książka dla dzieci, która ukazuje się na Wawelu. Nie jest to przewodnik po ekspozycjach, lecz bajkowa opowieść o bohaterach zamieszkujących wawelski zamek, a dokładniej rzecz ujmując – jedną z wystaw. Bohaterów, rodem ze Wschodu, jest...

Informacja wydawcy:

Bohaterów, rodem ze Wschodu, jest całkiem sporo, są różni, mają kolorowe pióra, rogi, dzioby i potrafią tyle, na ile pozwala nam wyobraźnia. Pewne zdarzenie powoduje, że ruszają na wyprawę w nieznane – do komnat królewskich. Co ich tam czeka? Niewątpliwie ciekawe przygody i intrygujące znajomości.

Bajkowa fabuła dyskretnie odsłania przed młodym czytelnikiem kulturę i sztukę Wschodu pokazując jej różnorodność i barwność. Świat Wschodu i Zachodu przeplata się w wędrówkach po zamkowych salach.

Książkę współtworzą piękne i wysmakowane ilustracje autorstwa Elżbiety Wasiuczyńskiej.

źródło opisu: http://www.wawel.krakow.pl/sklep/Wawel-zamek-tajemnic;s,karta,id,107

źródło okładki: http://www.wawel.krakow.pl/sklep/Wawel-zamek-tajemnic;s,karta,id,107

Marghot | 2014-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Dla Ady