Tajemnica Felicji

Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
The Lord and the Mystery Lady
Avadoro

Anglia, XIX wiek. Do wypadku powozu doszło w pobliżu posiadłości wicehrabiego Guya Chillingsa. Nie mógł on odmówić gościny rannej i nieprzytomnej kobiecie. Zastanowiło go, dlaczego dama, wbrew przyjętym obyczajom, podróżuje samotnie. Uznał, że zaspokoi ciekawość, gdy poszkodowana odzyska świadomość. Przeżył szok, kiedy okazało się, że jego gość niczego nie pamięta. Mało tego, nie wie, kim...

Anglia, XIX wiek.

Do wypadku powozu doszło w pobliżu posiadłości wicehrabiego Guya Chillingsa. Nie mógł on odmówić gościny rannej i nieprzytomnej kobiecie. Zastanowiło go, dlaczego dama, wbrew przyjętym obyczajom, podróżuje samotnie. Uznał, że zaspokoi ciekawość, gdy poszkodowana odzyska świadomość. Przeżył szok, kiedy okazało się, że jego gość niczego nie pamięta. Mało tego, nie wie, kim jest i skąd pochodzi.

Guy niedawno się zaręczył i nie życzył sobie ani plotek, ani życiowych komplikacji. Tymczasem piękna i tajemnicza nieznajoma niezwykle go pociągała...

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2006

źródło okładki: Harlequin Enterprises, 2006

zimazima | 2016-06-03
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Miałam tą książkę od lat i kiedyś ją czytałam, ale nie pamiętałam dużo. Nie byłam chyba jeszcze wtedy mężatką, więc historia do mnie nie przemówiła ;) Nie wiem jak to się stało, ale nagle tak mnie wzięło, żeby jeszcze raz to przeczytać.

Jest to stare wydanie romansu historycznego, które zbierałam od 18 roku życia ;)

Historia jest wciągająca i wzruszająca. Wdowiec, któremu żona umarła przy porodzie przysiągł sobie, że nie zakocha się więcej w żadnej innej kobiecie, aby znowu jej nie stracić.

Pewnej zimowej nocy ratuje z wypadku nieprzytomną piękną kobietę. Leczy ją i opiekują się nią w swojej rezydencji. Czuje do niej niesamowity pociąg i uczucie, jakiego jeszcze nigdy nie doznał. Dziewczyna straciła pamięć i nie wie kim jest i dokąd jechała.
Sytuację utrudnia fakt, że hrabia jest zaręczony a gości w domu kobietę bez przyzwoitki przez kilka dni !

Nie będę streszczać fabuły, ale było sporo zaskakujących momentów.

Podobało mi się uczucie, które wybuchło między bohaterami....