Skóra motyla

Wydawnictwo: Muza
Butterfly Skin
9788377582015
Booka

· kto wytropi nieuchwytnego sadystycznego mordercę kobiet? · przerażająca wizja Moskwy - dzikiej i chaotycznej metropolii po transformacji ustrojowej · rosyjska odpowiedź na Urodzonych morderców i Milczenie owiec Ksenia, dziennikarka w internetowej gazecie, wpada na pomysł istnej medialnej bomby: chce stworzyć portal w całości poświęcony maniakalnemu mordercy bezkarnie zabijającemu kobiety w...

· kto wytropi nieuchwytnego sadystycznego mordercę kobiet?
· rosyjska odpowiedź na Urodzonych morderców i Milczenie owiec

Ksenia, dziennikarka w internetowej gazecie, wpada na pomysł istnej medialnej bomby: chce stworzyć portal w całości poświęcony maniakalnemu mordercy bezkarnie zabijającemu kobiety w Moskwie. Pomaga jej w tym dwoje przyjaciół: Aleksiej, zdolny nieudacznik, nałogowo zdradzający żonę, oraz Marina, nimfomanka samotnie wychowująca dziecko. Jednocześnie Ksenia, w życiu prywatnym wielbicielka masochistycznego seksu, nawiązuje wirtualny romans ze spotkanym w sieci osobnikiem przedstawiającym się jako Alien. Portal internetowy wymyślony przez Ksenię okazuje się spektakularnym sukcesem, ale jak wpłynie na życie poszczególnych bohaterów?

Siergiej Kuzniecow portretuje młode pokolenie Rosjan. Muszą oni radzić sobie w nowej rzeczywistości Moskwy, która stała się jednym z nowoczesnych światowych miast, ale wciąż mierzy się ze swoją przeszłością stolicy radzieckiego imperium.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2012

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/files/okladki/duze/042298.jpg

Adrian | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Książka specyficzna i nieszablonowa. Zdecydowanie wyróżnia się w tłumie. Ciekawa, choć niektóre regularnie powtarzające się opisy zabijały akcję. Plus za znakomite postacie Ksenii i Aliena, minut za zakończenie, bardzo uproszczone. Polecam wszystkim, którzy szukają mocnych wrażeń i morderczych klimatów made in Russia.

Alicja | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Dziwi mnie, że ta książka ma tak niską ocenę. Według mnie jest ona fenomenalna!

Karolina | 2013-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 12 lutego 2013

Czy może być większy zarzut wobec thrillera psychologicznego niż przewidywalność? Chyba nie, szczególnie gdy owa przewidywalność dotyczy w zasadzie każdego aspektu książki.

Sam pomysł zły nie jest. Mamy tu młodą dziewczynę, która usilnie chce zostać kobietą sukcesu. Pełen profesjonalizm w pracy (czyżby?), oraz pewna frywolność w życiu osobistym, zainteresowanie BDSM, niezobowiązujące związki itp. Mamy też brutalnego mordercę, który może stać się kamieniem milowym w wymarzonej karierze.

Tyle, że to co zaczyna się ciekawie, nawet tajemniczo, bardzo szybko takim być przestaje. Rozwój postaci można przewidzieć, to samo tyczy się rozwoju całej historii. Nie zostaniemy zaskoczeni ani motywami działań, ani zmianami w zachowaniach, ani popełnianymi zbrodniami. Autor zbyt cierpliwie wprowadza nas w ten świat, by cokolwiek mogło zszokować. Szkoda. Bo potencjał był. Może i recenzenci zrobili krzywdę autorowi przyrównując Skórę Motyla do majstersztyku w dziedzinie (Milczenia Owiec).

wasp | 2013-05-09
Przeczytana: 12 lutego 2013

Thriller psychologiczny porównany do sławnego "Milczenia Owiec" - osobiście uważam, że to porównanie lekko na wyrost.
Sam opis książki ciekawy - mamy Ksenię, kobietę sukcesu, a po godzinach fankę praktyk w klimatach BDSM, a po drugiej stronie psychopatyczny, sadystyczny morderca, można powiedzieć niedoszły filozof, biorąc pod uwagę jego 'głębokie' przemyślenia. Ksenia wpada na pomysł utworzenia strony poświęconej psychopacie - co z tego wyniknie? Nie zdradzę.

Osobiście uważam, że "Skóra Motyla" jest lekko schematyczna ,a w zasadzie wszystko to, co ukazuje na autor już było.

Paulina777 | 2015-12-27
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Przeczytana w jeden wieczór . Inna niż wszystkie .Wciągają , zagadkowa i , co najważniejsze nie było W niej nudnych momentów . Jest powiedzenie -nie oceniaj książki po okładce , ale.akurat w przypadku tej książki okładka zwróciła moją uwagę .Polecam

malcem | 2012-08-31

Jeśli przebrnie się przez nudnawy, jak dla mnie, początek, powieść zaczyna wciągać. Ciekawa dość fabuła, ciekawy styl.

Na półkach: Przeczytane, Rosyjska

czytać to należy najlepiej od końca, pomijając liczne, nudne wstawki

Bastet | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2013 by Bastet
Przeczytana: 27 maja 2013

Pomysł na książkę ogółem dobry,ale... No właśnie. Autor czasem pokazuje, że ma ciekawy język jednak czasem wpada w dziwną manierę powtórzeń, co może niektórych irytować. Książka jest przewidywalna. Czytając drugą połowę, wiemy co będzie dalej i niestety zakończenie niczym nie zaskakuje,a nawet jest jakby naprędce sklecone. Pomysł był, ale to trochę za mało,a by książka została na dłużej w pamięci. Dla zabicia czasu jednak można przeczytać.

Katee | 2013-02-25
Przeczytana: luty 2013

„Skóra motyla” autorstwa Siergieja Kuzniecowa to skomplikowany thriller psychologiczny, książka dla ludzi o mocnych nerwach i dużej wyobraźni.

Główną bohaterką utworu jest 23-letnia Ksenia, kobieta sukcesu, będąca redaktorem naczelnym w jednej z rosyjskich gazet internetowych, wielbicielka BDSM i praktyk sadomasochistycznych. Ksenia lubi ból, bez znaczenia czy zadaje sobie go sama czy do zabaw znajduje kochanków o podobnych upodobaniach. Niestety w życiu prywatnym dziewczyny od jakiegoś czasu nie dzieje się zbyt wiele do chwili aż Ksenia poznaje przez internet tajemniczego mężczyzny o pseudonimie Alien. Romans internetowy kwitnie, Alien co chwila wymyśla dla Kseni nowe, bolesne zadania pobudzające wyobraźnie obojga graczy. Dziewczyna jest pewna, że poznała mężczyznę idealnego, człowieka, z którym chciałaby spędzić resztę życia i uparcie dąży do spotkania w realu.

W Moskwie grasuje psychopatyczny morderca, brutalnie znęcający się nad swoimi ofiarami. Zmasakrowane ciała kobiet...

Katarzyna | 2014-09-01
Przeczytana: luty 2014

Jestem typem, który kończy książki nawet jeżeli jest to droga przez mękę. Trochę tak było w tym przypadku. Pomysł generalnie fajny, ale liczyłam na więcej akcji, więcej tajemnicy. Tymczasem otrzymałam przewidywalną fabułę, która dłużyła się w nieskończoność. Czytałam i liczyłam na to, że coś zaraz mnie, jako czytelnika, zaskoczy... Niestety nic się takiego nie wydarzyło, a szkoda.