Ocaleni z Mauthausen

Książka jest przypisana do serii/cyklu "„Historia Mówiona”". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fundacja Ośrodka Karta
978-83-62020-35-5
obóz zagłady
literatura faktu

Publikacja rozpoczynająca serię „Historia Mówiona” to wielogłos o tak skrajnym doświadczeniu, jak przejście przez nazistowski obóz koncentracyjny. Książka nie jest kroniką obozów, ale skupia się na indywidualnych odczuciach pokazując jak obozowej rzeczywistości doświadczały konkretne osoby. Poza wstępem głos oddano wyłącznie świadkom, 104 byłym więźniom obozów systemu Mauthausen-Gusen. Zewnętrzną narrację zastępuje odpowiedni układ relacji. Świadkowie pochodzą z różnych środowisk, miejscowości, różnią się stopniem wykształcenia, zawodem i światopoglądem, co pozwala spojrzeć na obozowe doświadczenia z możliwie szerokiej i zróżnicowanej perspektywy.

Anna Grochal | 2012-06-25
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 07 maja 2012

Książka, której opisać się nie da - brak słów... Trzeba o tym wiedzieć, pamiętać...

maly_1985 | 2012-10-15
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

niesamowita książka....przygnębia w tak dużym stopniu ,że kilka dni po ukończeniu wciąż rozmyślałem o historiach tych wszystkich ludzi którzy walczyli o każdy dzień. Polecam..uczy pokory

Pavol | 2017-06-18
Przeczytana: czerwiec 2017