Wydawane we Wrocławiu czasopismo poświęcone kryminałowi, grozie, fantastyce i opowieściom niesamowitym (dwumiesięcznik).

W numerze 2 (maj/czerwiec 2012), m.in. teksty: Clive'a Barkera, Algernona Blackwooda, Jacka Ketchuma, Pawła Pollaka, Marcina Rusnaka, Morta Castle, Mateusza Kopacza, Marcina Wrońskiego, Bartosza Czartoryskiego.

źródło opisu: http://dobrehistorie.pl/

źródło okładki: http://dobrehistorie.pl/

• Mock. Golem
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Światło księżyca
  • Zasady magii
Mock. Golem
Marek Krajewski

8,5 (2 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

Nele Neuhaus

Kaligula. Wyznania szaleńca
Michał Kubicz

8 (1 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Córeczki
Adrian Bednarek

7,65 (37 ocen i opinii)
Psychoza
Robert Bloch

7,4 (817 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

Alice Hoffman

5 (2 ocen i opinii)
CubeX | 2012-09-05
Przeczytana: 14 lipca 2012

Peanu pochwalnego, podobnie jak w przypadku pierwszego numeru, zdecydowanie nie będzie. Jestem wyznawcą zasady, że groza w sztuce w większości przypadków z blichtrem w parze idzie i jeśli ktoś na siłę lansuje pogląd, że tak nie jest - na starcie ma we mnie opozycjonistę. Cały urok krwawych slasherów i innego gore opiera się na komercyjnych chwytach, nawet jeśli skierowane są one wyłącznie do zawężonego grona horroromaniaków. Naukowe i analityczne podejście do tematu troszkę mnie nuży. Nie jest mi to potrzebne. Dzieła wielkie (bo nie wątpię, że i dziedzinie horroru takie istnieją) są wartością samą w sobie i rozkładanie na czynniki pierwsze to dla mnie jednak deser nie w każdym przypadku na miejscu. Zostawmy to raczej pólce na której "Pan Tadeusz" stoi:)

Meehoow | 2012-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Numer zdecydowanie lepszy od poprzedniego (debiutanckiego). Moją uwagę przyciągnęły głównie artykuły: o zagadkowej śmierci Edgara Allana Poe, o "mrocznym" obliczu twórcy Muppetów Jima Hensona oraz - przede wszystkim - o Tomku Beksińskim, którego Trójkowym audycjom tak naprawdę zawdzięczam swoją edukację muzyczną. Wielki plus za pomysł i samą realizację cyklu "Coś na progu".

Fasoletti | 2012-07-28
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: 28 lipca 2012

Drugi numer "Cosia" nie zawodzi. Więcej stron, a co za tym idzie, więcej artykułów. Do tego cztery świetne opowiadania.

Ells | 2012-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2012

Kolejny udany numer "Cosia" :) dobrze dobrane opowiadania, ciekawe artykuły (zauważyłem, że jedna autorka pisze trochę nudnawo jak dla mnie, ale mały minusik). Dzięki "Cosiowi" poznałem nowych autorów, nowe tytuły książkowe i filmowe, z którymi warto się zapoznać.
Czekam na 3 numer z niecierpliwością :)

rybieudka | 2012-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2012

Przez niemal trzydzieści miesięcy działalności tego bloga na jego łamach pojawiały się recenzje płyt, filmów, książek w przeróżnych konwencjach, nie zdarzyło mi się jednak opublikować recenzji czasopisma. Czas zatem nadrobić zaległości i zaproponować COŚ nowego. To COŚ jest nowe nie tylko dlatego, że jest pismem, które niedawno zaczęło się ukazywać ,czy też dlatego, że recenzje czasopism dotąd nie pojawiały się na łamach RYBIEUDKA blog. Nowe jest także to, że (i tu następuje konstatacja zaskakująca także dla mnie) na wspomniane łamy stosunkowo rzadko przebijały się pozycje utrzymane w konwencji grozy i kryminału. Czas zatem, aby „Coś na progu” wniosło pewien powiew świeżości.

Pierwszy numer czasopisma wydawanego przez wrocławskie wydawnictwo Dobre Historie wywarł na mnie całkiem niezłe wrażenie. Kolejna odsłona „Cosia” utrzymana jest w bardzo zbliżonej konwencji magazynu adresowanego przede wszystkim do miłośników grozy, kryminału a także osób poszukujących klimatu pulpowych...

Łukasz Śmigiel | 2012-05-29
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Numer drugi dwumiesięcznika poświęconego grozie, fantastyce, kryminałowi i opowieściom niesamowitym. Teraz Więcej stron (ponad 100!), więcej opowiadań (m.in. Jack Ketchum, Algernon Blackwood, Paweł Pollak, Marcin Rusnak), więcej publicystyki (m.in. Mort Castle, Clive Barker), komiks w odcinkach, felietony (Marcin Wroński, Bartosz Czartoryski) i wiele więcej. Tematem przewodnim jest retro, w kinie, literaturze, komiksie, muzyce i sztuce. Czasopismo można zamawiać ze strony wydawcy: http://dobrehistorie.pl/

Coś Magazyn | 2012-05-29
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam