Franek, Hela, Bobas i Wyspa Szpiegów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Franek, Hela, Bobas to bohaterowie naszej niezwykłej książki.– Dlaczego niezwykłej…? – spytacie. Bo czy zwykłą można nazwać książkę, w której kolejność stron wcale nie jest taka ważna...I w której – by właściwie odczytać historię – trzeba:korzystać z bajkowej mapy i skakać ze strony na stronę, pogodzić Śnieżkę z krasnoludkami, zdemaskować wilka sobowtóra, pomóc Kopciuszkowi, wyrwać Gajowego ze szponów nałogu,odkryć prawdziwe oblicze Baby-Jagi... i nie tylko!

Wyspa Szpiegów to już drugi tom niesamowitych przygód Franka, Heli i Bobasa.W pierwszej części nasi bohaterowie musieli przejść labirynt, zmierzyć się z Doktorem Potworem i jego piekielną machiną, zaprzyjaźnić się z kapryśnym Parysem i Pożeraczami Liter. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej historii, koniecznie sięgnijcie po książkę! Życzymy wam świetnej zabawy!

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz, 2011

źródło okładki: www.w.bibliotece.pl

sueay | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Świetna książka. Zabawna, ucząca kreatywności i myślenia. Serdecznie polecam! :)

kinga5350 | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, Na studia
Przeczytana: 21 marca 2014

Niezwykła i zarazem nietypowa książeczka autorstwa Elizy Piotrowskiej przeznaczona dla młodych czytelników, która nie tylko daje przyjemność z poznawania przygód młodych bohaterów ale również skłania do logicznego myślenia oraz rozwiązywania zagadek słownych i matematycznych. Opierając się na Bajkowej Mapie, pomocniczej tabeli oraz strzałkach przy numerach stron można z satysfakcją zapoznać się z zakończeniem podróży Franka, Heli i Bobasa po wszystkich dobrze znanych bajkach (Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Śpiąca królewna), umieszczonych na odrębnych wyspach. Losy mieszkańców różnych wysp krzyżują się ze sobą, jednak z pomocą Franka, Heli i Bobasa wszystko kończy się happy endem.

Martee | 2013-06-03
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

OOOO FRANEK,HELA,BOBAS I WYSPA SZPIEGÓW. EXTRA!!!

Jeśli znudziły Wam się typowe książeczki dla dzieci i oczekujecie, że kolejna będzie nie tylko relaksem, ale również treningiem i rozrywka umysłową to ta pozycja na pewno Wam się spodoba. Już kiedyś pisałyśmy o pierwszej części tej serii. Teraz mam okazje napisać coś o drugiej

Franek, Hela i Bobas to rodzeństwo, któremu stale przytrafiają się różne nieprawdopodobne wręcz przygody. Tym razem nasi bohaterowie mają za zadanie pomóc Śnieżce. Tak kochani, królewnie z bajki o krasnoludkach. Ale żeby było zabawniej, nic tu nie jest takie jakie być powinno. Nie ma tu słodkiej dziewczynki i uczynnych krasnali. Królewna jest dość pyskata a jej bajkowi towarzysze to mali materialiści, którzy w każdym geście szukają jedynie sposobu na zarobek!

Oprócz tego książka sama w sobie niczym nie przypomina zwykłego opowiadania dla dzieci. Autor bowiem przyszykował dla swoich czytelników mnóstwo zagadek i łamigłówek, które należy rozwiązać by dowiedzieć się co dalej przydarzy się naszym małym...