978-83-7839-173-9
Barbara

Znani ojcowie, m.in. Andrzej Grabowski, Tomasz Karolak, Przemek Saleta i Michał Wiśniewski, opowiadają o swoich ojcach i własnym ojcostwie. Po co dziecku ojciec? A może wystarczy mu sama matka, która dziś przecież może już na niego zarobić? Co zamiast patriarchatu? Jak kształtuje się nowy tata: wrażliwy, i niewymierzający fizycznych razów? Gdzie młody ojciec ma szukać wskazówek, skoro stare...

Po co dziecku ojciec? A może wystarczy mu sama matka, która dziś przecież może już na niego zarobić? Co zamiast patriarchatu? Jak kształtuje się nowy tata: wrażliwy, i niewymierzający fizycznych razów? Gdzie młody ojciec ma szukać wskazówek, skoro stare zasady nie działają w nowym świecie? Ojcowie znani i popularni ze świata kultury, sportu i polityki opowiadają o tym, co się zmieniło, o nowych zadaniach ojca w rodzinie, społeczeństwie i życiu. O tym, czy ojciec jest zawsze tatą i który jest ważniejszy. Historie zaskakujące, ważne, ciekawe i warte refleksji.

W tej książce nie uda się znaleźć wszystkich odpowiedzi na te pytania. Jej bohaterowie cały czas ich szukają. Ale może po przeczytaniu tych rozmów łatwiej będzie wpaść na jakiś trop? Tata, który zastanawia się nad swoja rolą, to dla dziecka najlepszy prezent. Zaryzykowałabym nawet, że lepszy niż play station.
Sonia Ross

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2012

Missy | 2012-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Z kolorem i rozmachem namalowany obraz współczesnego TATY przez Panią S. Ross i znanych ludzi szklanego ekranu.Współczesny tata to taki który potrafi oderwać od internetu,gier,zarazić pasją pokazać piękno świata,a także otrzepać pupę z piachu i opatrzyć rozbite kolano.To tata który poświęca maksimum czasu przy minimalnych możliwościach.To przede wszystkim tata który KOCHA I JEST.

Agnieszka Witkowska | 2014-10-25
| 2014-03-11