978-83-7839-173-9
Barbara

Znani ojcowie, m.in. Andrzej Grabowski, Tomasz Karolak, Przemek Saleta i Michał Wiśniewski, opowiadają o swoich ojcach i własnym ojcostwie. Po co dziecku ojciec? A może wystarczy mu sama matka, która dziś przecież może już na niego zarobić? Co zamiast patriarchatu? Jak kształtuje się nowy tata: wrażliwy, i niewymierzający fizycznych razów? Gdzie młody ojciec ma szukać wskazówek, skoro stare...

Po co dziecku ojciec? A może wystarczy mu sama matka, która dziś przecież może już na niego zarobić? Co zamiast patriarchatu? Jak kształtuje się nowy tata: wrażliwy, i niewymierzający fizycznych razów? Gdzie młody ojciec ma szukać wskazówek, skoro stare zasady nie działają w nowym świecie? Ojcowie znani i popularni ze świata kultury, sportu i polityki opowiadają o tym, co się zmieniło, o nowych zadaniach ojca w rodzinie, społeczeństwie i życiu. O tym, czy ojciec jest zawsze tatą i który jest ważniejszy. Historie zaskakujące, ważne, ciekawe i warte refleksji.

W tej książce nie uda się znaleźć wszystkich odpowiedzi na te pytania. Jej bohaterowie cały czas ich szukają. Ale może po przeczytaniu tych rozmów łatwiej będzie wpaść na jakiś trop? Tata, który zastanawia się nad swoja rolą, to dla dziecka najlepszy prezent. Zaryzykowałabym nawet, że lepszy niż play station.
Sonia Ross

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2012

makaron | 2019-09-05

Czy warto przeczytać? To zależy, jeśli jest to jedyna książka jaka wzięliśmy na bezludną wyspę, lub jesteśmy ojcami, rodzicami na skraju załamani nerwowego wywołanego wątpliwościami co do jakości wychowania jakie serwujemy latorośli to przeczytać można. Zobaczymy, że celebryci znani z Pudelka są tak nieidealni jak to podejrzewaliśmy. A pomimo błędów i zaniedbań które popełniamy Świat nadal jest piękny i jakoś się nie kończy.

MobyDick | 2019-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: marzec 2019

Książka z serią wywiadów z mniej lub bardziej znanymi celebrytami (aktorzy + paru sportowców). Czy Ci Panowie mają coś ciekawego do powiedzenia, coś co uzasadniałoby przeprowadzenie z nimi wywiadu? Spieszę odpowiedzieć: NIE.
Wstęp jest interesujący. Ze wstępu dowiadujemy się, że dawniej panował zły patriarchat, podczas którego ojcowie nie interesowali się dziećmi. Teraz nareszcie się to zmienia.
Cóż. Po pierwsze to raczej dawniej ojcowie spędzali sporo czasu z dziećmi, chociażby w celu nauczenia ich zawodu. I nie byli nieczuli - przypomina się tutaj chociażby powitanie Tadeusza i Sędziego.
Po drugie (jak chociażby pokazują to wywiady), współczesny świat rozwodów i wielogodzinnej pracy poza domem nie pomaga ojcom w wychowywaniu dzieci.

Missy | 2012-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Z kolorem i rozmachem namalowany obraz współczesnego TATY przez Panią S. Ross i znanych ludzi szklanego ekranu.Współczesny tata to taki który potrafi oderwać od internetu,gier,zarazić pasją pokazać piękno świata,a także otrzepać pupę z piachu i opatrzyć rozbite kolano.To tata który poświęca maksimum czasu przy minimalnych możliwościach.To przede wszystkim tata który KOCHA I JEST.