Krzywym okiem

Wydawnictwo: Muza
9788373198395

Nie pamiętam kto, Roman Malinowski z Ożarowa czy Stefan Friedmann z Warszawy, zagadnął mnie na ruchomych schodach, czy chciałbym drukować w Tele Tygodniu jego kąśliwe uwagi o telewizji. Trzeba się było szybko zdecydować (ruchome schody), więc powiedziałem sakramentalne tak . W ten sposób powstała i powstaje ta niekończąca się teleopowieść: równie złośliwa bo k r z y w y m co prawdziwa bo bystrym i inteligentnym podpatrywana o k i e m. Zamknięta w książce ma wiele zalet: po pierwsze można ją czytać od początku, po drugie od środka, po trzecie od dowolnie wybranego miejsca, po czwarte w każdym kierunku. A sukces jej zapowiada osobistym SMS-em pan Roman Malinowski z Ożarowa, przysyłając taki utwór poetycki:Od Bałtyku po samiutkie TatryDla Krzywego Oka pomyślane wiatry!Tomasz Miłkowski

Ejdżita49 | 2011-07-31
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Mam do niej sentyment, bo dostałam ją w prezencie od najlepszej na świecie polonistki na zakończenie gimnazjum. Zawiera mniej lub bardziej zabawne anegdotki, często skłania do rozmyślań. To nie jest zwykłe czytadełko na niedzielne popołudnie. Ta książka ma zwrócić uwagę czytelnika na niektóre sprawy i pokazać mu, jak odbierać świat.
Pomimo jej niezwykłej formy, gorąco wszystkim polecam.

Beata | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe