Tatrami urzeczeni. Dawna turystyka w słowie i obrazie

Wydawnictwo: Sport i Turystyka
83-217-2202-4
Aletheia

Antologia opisów Tatr i turystyki tatrzańskiej od XIX do pierwszej połowy XX wieku, ilustrowana grafikami i fotografiami archiwalnymi. Teksty autorstwa m.in. Stanisława Staszica, Deotymy, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Michała Bałuckiego, Walerego Eliasza-Radzikowskiego, Stanisława Witkiewicza, Tytusa Chałubińskiego, Kazimierza Tetmajera, Mieczysława Karłowicza, Mariusza Zaruskiego. Wybrał i opracował Roman Hennel.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie