Nasza historia staje się legendą

Wydawnictwo: Giskard
83-921941-0-1
kibice, łódź, łks, historia,
sport
Mulin

Historia kibiców ŁKS-u Łódź opisana przez fanów tego zespołu. Książka trudno dostępna, ale warto dołożyć wysiłków, by ją przeczytać. Powód jest prosty - to jedna z niewielu takich pozycji na polskim rynku, przybliżających kibicowskie życie około- i pozastadionowe. Niezaprzeczalnym atutem książki jest oddawanie w niej krajowych realiów. O ile inne kibicowskie wydania są często tłumaczeniami...

Historia kibiców ŁKS-u Łódź opisana przez fanów tego zespołu.
Niezaprzeczalnym atutem książki jest oddawanie w niej krajowych realiów. O ile inne kibicowskie wydania są często tłumaczeniami zagranicznych pozycji, o tyle ta, od początku do końca oddaje specyfikę krajowych zmagań toczonych przez rzesze różnej maści fanów.
Kibicowskie harce można różnie oceniać - "Nasza historia..." pozwala przynajmniej po części zrozumieć pobudki, które nimi kierują.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mulin | 2012-05-17

Na wysoką ocenę książki wpływa jej oryginalność. Takiego podejścia do tematu kibicowania ze świecą szukać w rodzimych wydawnictwach - są to zazwyczaj tłumaczenia zachodnich pozycji. Tutaj osoby, które stadionową murawę znają tylko z telewizji, otrzymują szansę przyjrzenia się zjawisku fanatycznego oddania swojej drużynie "od środka".

Metmisiek | 2015-05-28
Piechotnick | 2015-03-17