Oblicza patologii społecznych

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu
978-83-62491-07-0
Basieq

„Przygotowana publikacja pt. „Oblicza patologii społecznych" pod redakcjąSylwestera Bębasa podejmuje niezmiernie ważne, bieżące i perspektywiczne kwestie dotyczące tradycyjnych i nowych zagrożeń wynikających z dynamicznego rozwoju zarówno znanych dotychczas, jak i nowych patologii społecznych, których źródłem są także najnowsze media cyfrowe oraz interaktywne technologie informacyjno-komunikacyjne. Autorzy kolejnych artykułów, bazując zarówno na własnych, jak i przeprowadzonych wcześniej, a skłaniających do refleksji pedagogicznych, resocjalizacyjnych i społecznych, badaniach, czynią bardzo ciekawe i przydatne analizy dotyczące poszczególnych patologii. Niektóre z nich wskazują na możliwości wdrożenia do praktyki pewnych rozwiązań merytorycznych, metodycznych, organizacyjnych, logistycznych, prawnych i innych związanych z organizacjąi prowadzeniem badań naukowych. Zagadnienia podejmowane przezAutorow w książce w sposób poprawny metodologicznie i metodycznie wprowadzająosoby zainteresowane w przedmiot i cel poszczególnych analiz. [...] W związku z interdyscyplinarnym przedmiotem rozważań książka przydatna będzie studentom i kadrze naukowo-dydaktycznej uczelni humanistycznych, społecznych, pedagogicznych, resocjalizacyjnych, prawnych, medialnych i wielu innych. Skorzystająz niej także: kadra różnorodnych instytucji profilaktycznych, resocjalizacyjnych, terapeutycznych, prawniczych, zdrowotnych, polityki społecznej i wielu innych. Treści książki ze względów poznawczych, badawczych i praktycznych zasługują na szczególną uwagę. Są one bardzo cenne dla nauczycieli i pedagogów (psychologów) każdej szkoły i innych instytucji naukowo-badawczych, zajmujących się ustawicznym ogólnym i specjalistycznym przygotowaniem studentów i doskonaleniem kadr mogącym sprostać nowym cywilizacyjnym, społecznym i środowiskowym oraz indywidualnym patologiom."

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!