Obcy; Dżuma; Upadek

Okładka książki Obcy; Dżuma; Upadek Albert Camus
Okładka książki Obcy; Dżuma; Upadek
Albert Camus Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej [WL] literatura piękna
Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej [WL]
L'étranger. La peste. La chute
Wydawnictwo Literackie
1972-01-01
1972-01-01
Joanna Guze, Maria Zenowicz
dżuma obcy upadek bunt absurd egzystencjalizm

Z tego tomu tylko "Dżuma" (jako lektura szkolna). Ciężko było, ale nienajgorzej. 7/10 (lepsza niż średnia) tylko za tą powieść.

2081

Obowiązkowa!

Obowiązkowa!

Przeczytałam "Dżumę", ocena dotyczy tylko jej.

Przeczytałam "Dżumę", ocena dotyczy tylko jej.

Każda z książek wnosi zupełnie nowy element do tej pięknej, egzystencjalistycznej układanki. Najciekawiej czytało mi się "dżumę", najbardziej dojrzały wydał się "upadek". I najchętniej wróciłabym do "obcego".

po tej lekturze zafascynował mnie egzystencjalizm, tak inne od znanego mi spojrzenie na świat

Dobry zbiór aż trzech powieści Alberta Camusa plus ciekawe posłowie.Polecam

Dobry zbiór aż trzech powieści Alberta Camusa plus ciekawe posłowie.Polecam